یک متخصص جراح، طی عمل زیبایی ریش، گرافت های مو را از قسمت‌های مختلف بدن مانند سر آقایان برمی‌دارد و روی صورتشان می‌کارد. این عمل به بهبود ظاهر آقایان بسیار کمک می‌کند و تاثیر آن دائمی است. بنابراین، پرداخت هزینه کاشت ریش به‌جای خرید داروی تقویت ریش، صرفه اقتصادی دارد.

کاشت ریش

درباره عمل کاشت ریش

عمل کاشتن ریش (به انگلیسی Beard Transplant)، یک عمل زیبایی مردانه است. طی این عمل، واحدهای فولیکول یا همان پیازک مو (ریشه مو) از دیگر قسمت‌های بدن خود فرد، معمولا از سر، برداشته می‌شوند. سپس، این فولیکول‌های برداشته‌شده، به‌عنوان ریش روی صورت جایگذاری خواهند شد. آقایانی که ریششان به‌طور طبیعی کامل نیست، کم‌پشت است یا مشکلاتی دارد، به این عمل نیاز خواهند داشت.

مراحل عمل کاشتن ریش به مراحل کاشت مو بسیار شبیه هستند. طی این عمل، معمولا از موی دیگر افراد برای یک فرد استفاده نمی‌شود؛ زیرا سیستم ایمنی فرد، موی دیگر افراد را پس می‌زند و نمی‌پذیرد.

کاشت ریش

داروهای رفع کم‌پشتی ریش و مشکلات آن‌ها

تا به امروز، تعدادی داروی تقویت ریش و داروی تقویت مو، مانند ماینوکسیدیل (Minoxidil) یا روگین (Rogaine)، معرفی شده‌اند. متاسفانه، هیچ‌یک از داروهای تقویت ریش، 100% و تضمینی نیستند. این داروها، تاثیرشان موقت است و حتی امکان دارد عوارضی داشته باشند.

از سوی دیگر، عوارض کاشت ریش و سبیل بسیار ناچیز هستند و تاثیر آن، 100% قطعی و دائمی است. البته انتخاب نهایی بین داروی تقویت ریش و عمل زیبایی، با خود فرد خواهد بود. جهت دریافت راهنمایی‌های تخصصی دراین‌باره، مشاوران کلینیک سعادت آباد در خدمت شما هستند.

3 علت کم پشتی ریش در مردان

برخی از آقایان با مشکلاتی چون ریزش ریش سکه‌ای، کم‌پشتی ریش یا عدم رشد ریش روبرو هستند؛ اما علت چیست؟

ژنتیک

ژنتیک، نقش فوق‌العاده‌ای هم در نحوه رشد ریش و هم در رنگ و ظاهر آن ایفا می‌کند. این یعنی اگر پدر شما ریش‌های پرپشتی دارد، به‌احتمال‌زیاد شما نیز چنین ریشی خواهید داشت.

جریان خون

شدت جریان خون مطمئنا در رساندن مواد مغذی و هورمون ها به ریشه مو اثرگذار خواهد بود.

هورمون ها

سطح هورمون‌هایی مانند تستوسترون و DHT می‌تواند در تقویت ریش یا تضعیف آن تاثیر بگذارد.

3 روش کاشت ریش و کاشت مو

3 روش رایج برای کاشت مو و ریش وجود دارد.

روش استخراج واحد فولیکولی (FUE)

این روش، رایج‌ترین تکنیک موجود است. در این روش، فولیکول ها یا پیازک‌های مو به صورت یکی‌یکی از قسمت موردنظر جدا می‌شوند و روی صورت کاشته خواهند شد.

مشتریان روش FUE را بیشتر ترجیح می‌دهند؛ زیرا زخم ناچیزی بر جای می‌گذارد، ریکاوری سریع‌تری دارد و درد آن کم است.

روش کاشت واحد فولیکولی (FUT)

در این روش، ابتدا نواره‌ای از بافت پوست سر (یا قسمت دیگر) از آن کاملا جدا می‌شود. سپس، فولیکول‌ها از این نواره برداشت و جایگذاری خواهند شد. دردها و زخم‌های احتمالی، در این روش نسبتا بیشتر هستند.

روش DHI

در DHI، درست مانند FUE، برداشت فولیکول‌ها به صورت یکی‌یکی خواهد بود؛ اما به‌جای برداشت دستی، این کار با تجهیزات ماشینی صورت می‌گیرد.

کاشت ریش

5 مورد از مزایای کاشت ریش در کلینیک سعادت آباد

با کاشتن ریش در کلینیک سعادت آباد، شما می‌توانید حجم، نوع و استایل ریش خود را انتخاب کنید. پس از عمل توسط متخصصان ما، شما یک ریش کاملا طبیعی و دائمی خواهید داشت.

ایجاد ظاهر دلخواه مردانه

ما در کلینیک سعادت آباد، تمامی جنبه‌های زیبایی‌شناسی را جهت تعیین استایل ریش و دست‌یابی به چهره دلخواه شما در نظر می‌گیریم. همه موارد زیر در کلینیک قابل انجام هستند:

  • کاشتن ریش و سبیل با استایل دلخواه
  • اصلاح ریش روی گونه‌ها
  • تکمیل ریش بزی
  • تکمیل ریش در قسمت‌های خالی سکه‌ای

افزایش اعتمادبه‌نفس

بی‌شک، داشتن یک ریش کامل و زیبا می‌تواند بر شخصیت، روحیه و ارتباطات اجتماعی انسان تاثیر بگذارد.

برنامه درمانی ویژه برای هر یک از مراجعه‌کنندگان

متخصصان ما، شرایط خاص هر فرد، ازجمله نوع پوست را بررسی می‌کنند. سپس بهترین توصیه‌ها درباره نحوه کاشت ریش و سبیل را به مراجعه‌کننده اعلام خواهند کرد. درآخر، پس از مشورت با مراجعه‌کننده، برنامه ویژه‌ای را برای عمل در نظر می‌گیریم.

 

کلینیک سعادت آباد
به دنبال تغییر اساسی در صورتت با کاشت ریش هستی؟
اول با چند متخصص کاشت مو مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.

انتخاب پیازک مو از مناسب‌ترین قسمت بدن

جراح متخصص، با بررسی شرایط فرد، بهترین قسمت بدن او برای برداشت مو را انتخاب می‌کند. معمولا سر و به‌خصوص پشت سر، برای این کار انتخاب می‌شود.

انجام تمامی ملاحظات لازم روی پیازک مو (فولیکول مو)

پس از برداشت فولیکول و پیش از جایگذاری آن در قسمت ریش، ملاحظاتی توسط جراح متخصص صورت می‌گیرند. برای مثال، هنگامی‌که چند فولیکول با هم برداشت می‌شوند، ابتدا باید با میکروسکوپ کاملا تفکیک شوند. همچنین به منظور طبیعی بودن ریش‌ها، زاویه کاشت اهمیت دارد.

کاشت ریش

مراحل عمل کاشت ریش

کاشتن ریش در کلینیک سعادت آباد، شامل 3 مرحله اصلی است: برداشت، کاشت و ریکاوری.

برداشت

جراح متخصص ابتدا موی سر را کاملا کوتاه می‌کند. این کار، دید جراح به پیازک مو را بهتر خواهد کرد. سپس داروی بی حسی موضعی روی سر اعمال می‌شود و کار برداشت آغاز خواهد شد.

کاشت

داروی بی حسی روی صورت اعمال می‌شود. آنگاه جراح، پیازک‌های مو را به‌طور دانه‌دانه می‌کارد. زمان عمل، بین 2 تا 5 ساعت طول می‌کشد.

ریکاوری و استراحت

پس از عمل، حدود یک روز به استراحت مطلق نیاز است. حدود 10 روز پس از عمل، می‌توانید ریش‌ها را بدون ‌هیچ نگرانی، اصلاح کنید.

عوارض کاشت مو و ریش

عوارض کاشتن ریش می‌توانند هم در قسمت ریش و هم قسمتی که موها از آن برداشته شده‌اند، اتفاق بیفتند. این عوارض، شامل ورم، سرخی، سفتی پوست، بی‌حسی پوست و زخم یا برآمدگی موقت می‌شوند. عوارض مذکور معمولا ناچیز هستند و بعد از مدتی، از بین می‌روند. اگر هر یک از عوارض کاشت ریش به مدت طولانی ادامه یافتند، باید به پزشک متخصص اطلاع دهید.

مشاوره کاشت مو و ریش در کلینیک سعادت آباد

در جلسات مشاوره کلینیک سعادت آباد، ابتدا اهداف شما از کاشتن ریش، امکان برطرف شدن خواسته‌ها، نیاز یا عدم نیاز به عمل و تکنیک‌های لازم، توسط جراح متخصص بررسی می‌شوند. همچنین تعداد گرافت‌های لازم اعلام خواهد شد.

قیمت کاشت ریش و سبیل

یکی از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت عمل ریش، تعداد گرافت‌ها یا تعداد موهای کاشته‌شده است. روش کاشت مو و ریش نیز مطمئنا بر قیمت اثرگذار خواهد بود. تاثیر این عمل، دائمی است و انجام این عمل، کاملا ارزش هزینه کردن را دارد.

کاشت ریش

جمع‌بندی

عمل زیبایی کاشتن ریش یا Beard Transplant، طی 2 تا 5 ساعت برای آقایان انجام می‌شود. رایج‌ترین روش‌های انجام آن FUE، FUT و DHI هستند. با انجام این عمل در کلینیک سعادت آباد، به دلیل وجود متخصصان باتجربه و تجهیزات پیشرفته، احتمال بروز عوارض کاشت ریش بسیار کاهش می‌یابد.

سوالات متداول

  1. برای عمل ترمیم ریش، چه تعداد گرافت نیاز دارم؟

آیا عمل کاشتن ریش خطر دارد؟

خیر. درصورتی‌که این عمل به دست یک جراح متخصص و معتبر صورت گیرد، جز کم‌خطرترین عمل‌ها به شمار می‌رود.

  1. سن مناسب برای کاشتن ریش و سبیل چقدر باید باشد؟

محدوده سنی خاصی برای این عمل وجود ندارد. البته توصیه می‌شود نوجوانان تا پیش از سن رشد کامل ریش، یعنی پیش از سن 18 تا 30 سالگی، اقدام به این کار نکنند.

  1. آیا می‌توانم بعد از عمل ریش، فعالیت سنگین داشته باشم؟

توصیه می‌شود که تا چند هفته بعد از عمل، از فعالیت‌های بسیار سنگین ورزشی خودداری کنید.

کلینیک سعادت آباد
به دنبال تغییر اساسی در چهره‌ات با کاشت ریش هستی؟
اول با چند متخصص پوست و مو مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر پوست سعادت آباد کلیک کن.
کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.