تصاویر قبل و بعد کاشت ابرو

-/-
-/-
-/-
-/-

ابروها تاثیر قابل توجهی بر شکل صورت شما دارند و می‌توانند تفاوت عمده‌ای در احساس شما نسبت به ظاهرتان ایجاد کنند. دلایل متعددی برای از دست دادن ابروها وجود دارد؛ مانند وضعیت سلامت، ضربه، زخم و ژنتیک.کاشت ابرو یک روش دائمی برطرف کردن کم‌حجمی ابروها است که می‌توانید این عمل را در کلینیک سعادت آباد زیر نظر متخصصین باتجربه انجام دهید.

کاشت ابرو

کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابروها به فرآیندی گفته می‌شود که مو از ناحیه اهداکننده گرفته می‌شود و به ناحیه ابرو پیوند زده می‌شود تا ابروهای کامل‌تر و پرپشت‌تری به دست آید. جراح معمولا از پشت یا کنار سر به عنوان محل اهداکننده استفاده می‌کند. زیرا این موها بیشترین مقاومت را در برابر ریزش دارند.

جراحی کاشت ابرو تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌گیرد و از روشFUE  (استخراج واحد فولیکولی) استفاده می‌شود. این همان  روشی است که در کاشت مو نیز کاربرد دارد.  

با استفاده از روش  FUEجراح فولیکول‌های مو را به صورت جداگانه استخراج می‌کند و سپس به ناحیه ابرو انتقال می‌دهد. کاشت ابرو روشی بسیار ظریف‌تر از کاشت مو است؛ زیرا جراح باید موقعیت هر برش را به دقت انتخاب کند تا با زاویه ابرو در یک راستا قرار گیرند. او باید زاویه رشد ابروها را در نظر بگیرد تا در آینده ظاهر نامرتب پیدا نکنند. کل این روش حدود ۳ تا ۴ ساعت طول می‌کشد. از آنجایی که جراح فقط برش‌های کوچک ایجاد می‌کند، روند بهبودی نیز نسبتا سریع است.

کاشت ابرو

چه کسانی واجد شرایط کاشت ابرو هستند؟

چند عامل کلیدی وجود دارد که ممکن است شما را کاندید مناسبی برای کاشتن ابرو کنند. افرادی که به دنبال پرپشت‌تر شدن ابروهای خود هستند یا به دلیل مشکلات تریکوتیلومانیا یا آسیب‌های فیزیکی بخشی یا تمام ابروهای خود را از دست داده‌اند، می‌توانند برای عمل کاشت ابرو اقدام کنند.

زیبایی

اغلب، کاشت ابرو روی افرادی انجام می‌شود که بیش از حد ابروهای نازک و کم‌پشتی دارند و اکنون به دنبال ابروهای پهن‌تر و پرپشت‌تر هستند.

تریکوتیلومانیا

تریکوتیلومانیا یک اختلال رفتاری است که در آن، فرد موهای خود را به عنوان راهی برای مقابله با استرس، می‌کند. افرادی که از این عارضه بهبود یافته‌اند، اغلب به دنبال راه‌هایی برای جایگزینی موهای از دست رفته یا ابروهای خود می‌گردند. همین امر، آن‌ها را تبدیل به گزینه ایده‌آل برای کاشت ابرو می‌کند.

کاشت ابرو

آسیب‌های فیزیکی

آسیب‌های خاص می‌توانند منجر به زخم در امتداد ناحیه ابرو شوند. علاوه بر این، برخی از درمان‌های پزشکی مانند شیمی‌درمانی نیز می‌توانند منجر به ریزش ابرو شوند. توجه داشته باشید بهتر است با یک جراح مشورت کنید تا تشخیص دهد که آیا شما برای جراحی مناسب هستید یا خیر. کلینیک کاشت ابرو سعادت آباد مرکزی معتبر است که شما می‌توانید قبل از اقدام برای کاشت ابرو مشاوره رایگان دریافت کنید و از مراحل و چگونگی جراحی مطلع شوید.

مزایای کاشت ابرو

از آنجایی که جراح از موهای خود شما استفاده می‌کند، عمل جراحی منجر به نتایج کاملا طبیعی می‌شود. اکثر مردم حتی متوجه نخواهند شد که شما جراحی ابرو داشته‌اید. کاشتن ابرو یک راه‌حل دائمی برای ابروهای نازک است که می‌تواند پر شدن ابروهای شما را تضمین و ظاهر شما را زیباتر کند. روند بهبودی پس از کاشت ابروها نیز نسبتا سریع است؛ زیرا این عمل فقط باعث کبودی‌های جزئی می‌شود و به سرعت بهبود پیدا می‌کند.

کاشت ابرو

مراقبت‌های بعد از جراحی

دوران بهبودی معمولا حدود ۴ روز طول می‌کشد. در این دوره، از تماس با آب خودداری کنید؛ زیرا ممکن است باعث آسیب به پیوند موی انتقال‌یافته شود. ممکن است پوسته‌ای در اطراف فولیکول‌های کاشته شده مشاهده کنید، اما آن‌ها را لمس نکنید و نچینید؛ زیرا ممکن است به موهای کاشته شده آسیب بزنید.

تا ۳ هفته پس از عمل باید از انجام تمرینات بدنی خودداری کنید. در صورت مشاهده خونریزی، تورم یا هرگونه موارد غیرطبیعی به پزشک خود مراجعه فرمایید. پس از این دوره ۴ روزه، فولیکول‌های موی جدید شما به طور کامل در پوست فرو می‌روند و شما می‌توانید به روال عادی زندگی بازگردید.  

عوارض کاشت ابرو

خطرات ناشی از کاشتن ابرو بسیار شبیه به کاشت مو است. این خطر وجود دارد که فولیکول‌های جدید به‌درستی به پوست نچسبند. در این موارد، کاشت باید تکرار شود. داشتن سابقه تریکوتیلومانیا یا اختلالات خونریزی نیز شانس موفقیت‌آمیز بودن جراحی را کاهش می‌دهد. با این حال، مهم است که توجه داشته باشید در چند هفته اول، هیچ تغییر قابل‌مشاهده‌ای ایجاد نخواهد شد.

پس از چند هفته با چیزی روبرو می‌شوید که ممکن است شما را شوکه کند و آن، ریزش موهای کاشته شده است. نیازی به نگرانی نیست. این موضوع یک بخش طبیعی از دوره بهبودی به‌حساب می‌آید و نشانه شروع رشد موهای جدید است. سپس موهای جدید به آرامی در یک دوره ۶ ماهه شروع به رشد می‌کنند.

بعد از حدود یک سال، ابروهای جدید شما به پتانسیل کامل خود رسیده‌اند. کاشت ابرو می‌تواند ابروهای شما را به حالت اولیه بازگرداند. با این حال، موهای کاشته شده با موهای معمولی ابرو تفاوت دارند. در کاشت ابرو از موهای سر استفاده می‌شود، به این معنی که موهای جدید شما سریعتر از بقیه ابروهای شما رشد می‌کنند. به‌طور کلی، چون عمل کاشت ابروها با پیوند موی خود فرد انجام می‌گیرد، عوارض جدی به همراه نخواهد داشت.

کلینیک سعادت آباد
به دنبال تغییر اساسی در چهره‌ات با کاشت مو هستی؟
اول با چند متخصص پوست و مو مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر پوست سعادت آباد کلیک کن.

جمع‌بندی

کاشت ابرو فرآیندی است که باید با ظرافت زیادی انجام شود. اگر به کاشت فکر می‌کنید، حتما تحقیقات لازم را انجام دهید تا بتوانید آگاهانه تصمیم بگیرید. جراحي را انتخاب کنيد که سابقه کاري عالي داشته باشد. یکی از مراکز باسابقه در زمینه کاشت ابرو کلینیک سعادت آباد است. روند کاشت مو و ابرو در کلینیک سعادت آباد زیر نظر کادری حرفه‌ای و در محیطی سالم و مدرن انجام می‌شود.  

سوالات متداول

  1. کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو به فرآیندی گفته می‌شود که مو از ناحیه اهداکننده گرفته می‌شود و به ناحیه ابرو پیوند زده می‌شود تا ابروها کامل‌تر و پرپشت‌تر شوند.  

  1. چه کسانی واجد شرایط کاشت ابرو هستند؟

افرادی که به دنبال پرپشت‌تر شدن ابروهای خود هستند یا به دلیل مشکلات تریکوتیلومانیا یا آسیب‌های فیزیکی بخشی یا تمام ابروهای خود را از دست داده‌اند، می‌توانند این عمل را انجام دهند.

  1. مزایای کاشت ابرو چیست؟

کاشت ابرو یک راه‌حل دائمی برای ابروهای نازک است که می‌تواند پر شدن ابروهای شما را تضمین و ظاهر شما را زیباتر کند.

  1. مراقبت‌های بعد از عمل کاشت ابرو چیست؟

بعد از جراحی، معمولا حدود ۴ روز تا بهبودی طول می‌کشد. در این دوره باید از تماس با آب خودداری کنید؛ زیرا ممکن است باعث آسیب به پیوند موی انتقال‌یافته شود.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.