پیکر تراشی با لیپوماتیک

پیکرتراشی با لیپوماتیک یک راه‌حل ایده‌آل برای افرادی خواهد بود که اضافه وزن آنها از کنترل خارج شده است و روش‌های دیگر برای کاهش وزن آنها نتیجه‌بخش نیست. البته تکنیک لیپوماتیک باعث کاهش وزن نمی‌شود. در اصل در این روش، با تخلیه چربی‌های موضعی تنها به کاهش سایز کمک می‌کند. البته بعد از پیکرتراشی با تکنیک لیپوماتیک و رعایت رژیم غذایی، کاهش وزن هم اتفاق می‌افتد. اگر شما هم به‌دلیل داشتن اضافه وزن می‌خواهید از این روش سریع کمک بگیرید باید از تمامی مسائل آن هم مطلع شوید.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

عمل پیکرتراشی با لیپوماتیک چگونه انجام می‌شود؟

برای انجام عمل، در قسمت‌‌هایی از بدن، سوراخ‌هایی با کمک دیامتر 2 تا 5 میلی‌متری ایجاد می‌کنند. سپس از طریق سوراخ‌های ایجادشده دستگاه لیپوماتیک را وارد بدن خواهند کرد و چربی با کمک اشعه فوق بنفش تخلیه می‌شود.

برای ایجاد بیهوشی و بی‌حسی هم محلول بیهوشی را از طریق دستگاه لیپوماتیک وارد بدن می‌کنند‌. در طول این فرآیند، محلول بی‌حس‌کننده به همراه چربی، از سوراخ‌های ایجادشده در بدن خارج می‌شوند. این دستگاه یک مزیت دارد و آن هم این است که با برخورد به رگ‌ها یا بافت‌های غیر چربی به‌صورت خودکار فرآیند را متوقف می‌کند. بنابراین خطر سوختگی پوست یا پارگی اعضای بدن به حداقل می‌رسد.

پیکرتراشی یا لیپوماتیک برای کدام قسمت­های بدن انجام می‌شود؟

پیکرتراشی با لیپوماتیک می‌تواند برای قسمت‌های مختلفی از بدن شما که تجمع چربی در آنها بیشتر است استفاده شود. لیپوماتیک پا، لیپوماتیک شکم و پهلو، لیپوماتیک بازو، لیپوماتیک ران از جمله بخش‌هایی هستند که پیکرتراشی روی آن‌ها انجام می‌شود.

برای انجام لیپوماتیک شکم، چربی‌های آزاردهنده‌ای که در این قسمت به‌صورت لایه لایه تجمع پیدا کرده‌اند مورد هدف قرار می‌گیرند. این روش تناسب اندام برای آن دسته از بانوانی که به‌دلایلی همچون بارداری دچار اضافه وزن و چربی شکمی شده‌اند، مناسب خواهد بود.

تجمع چربی در قسمت‌های داخلی ران شکل و جلوه نامناسبی به اندام فرد می‌دهد. انجام لیپوماتیک ران برای از بین‌بردن این چربی‌ها گزینه مناسبی خواهد بود. همین امر برای از بین‌بردن چربی‌های بازوها و رفع شلی و آویزانی آنها موثر به‌نظر می‌رسد.

برای آن دسته از افرادی که شکم بزرگ و آویزان و پهلوهای بزرگ دارند پیکرتراشی بسیار نتیجه‌بخش خواهد بود. البته می‌توان برای رفع افتادگی و آویزانی پوست شکم و پهلو از روشی به نام ابدومینوپلاستی استفاده کرد. به‌طور کلی پیکرتراشی با لیپوماتیک چربی‌های تجمع‌یافته در بخش‌های مختلف بدن را مورد هدف قرار می‌گیرد. ضمن آنکه با حذف آنها به کاهش سایز آن قسمت کمک می‌کند.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

کاندیداهای مناسب عمل لیپوماتیک

به‌طورکلی، افرادی که چاقی موضعی در قسمت‌های مختلف بدن مثل بازو، ران، شکم و پهلوها دارند کاندیدای مناسبی برای انجام عمل لیپوماتیک هستند. درصورتی‌که شما یکی از گروه‌های زیر هستید می‌توانید برای انجام این عمل به یک مرکز تخصصی زیبایی معتبر مثل کلینیک سعادت آباد مراجعه کنید:

 • افرادی که دچار استپ وزنی شده‌اند و وزن ثابتی دارند.
 • کسانی‌که مبتلا به اضافه‌وزن نیستند و شاخص توده بدنی آنها در بازه استاندارد قرار دارد.
 • افرادی که تنها در یک یا چند نقطه خاص از بدن خود چربی اضافی و چاقی دارند.
 • کسانی‌که به دلایل مختلف نمی‌توانند ورزش کنند یا رژیم بگیرند.
 • افرادی که تمایل دارند در مدت زمان کوتاهی به تناسب اندام برسند.

مزایای عمل لیپوماتیک

عمل پیکرتراشی با لیپوماتیک از جمله یکی از بهترین روش‌ها برای زیبایی اندام و لاغری سریع شمرده می‌شود. عوارض این عمل نسبت به سایر روش‌های لاغری کمتر است. البته توصیه می‌شود که برای انجام این عمل مهم به یک پزشک مجرب و ماهر و یک مرکز تخصصی معتبر همچون کلینیک سعادت آباد مراجعه کنید. در این قسمت به مهم‌ترین مزایای عمل لیپوماتیک اشاره می‌کنیم:

 • با انجام عمل لیپوماتیک، برخلاف سایر روش‌های دیگر، چربی زیر پوست به‌صورت گلوله گلوله و برجسته باقی نمی‌ماند.
 • برای انجام این عمل از بی‌حسی موضعی استفاده می‌کنند و بیمار در طول عمل احساس درد ندارد.
 • میزان ترشحات و تورم در این عمل نسبت به سایر عمل‌های حذف چربی کمتر است. خروج ترشحات از محل مکش چربی نهایتا 36 ساعت طول می‌کشد.
 • امکان ملتهب‌شدن بخشی که عمل لیپوماتیک روی آن انجام‌شده بسیار کمتر خواهد بود.
 • در مقایسه با سایر روش‌ها تاکنون آمبولی چربی در روش پیکرتراشی با لیپوماتیک گزارش نشده است.
 • میزان درد و کوفتگی بعد از عمل بسیار کم خواهد بود و بیمار نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد.

 

پیکر تراشی با لیپوماتیک

عوارض عمل پیکرتراشی با لیپوماتیک

همانند هر عمل دیگری، لیپوماتیک عوارض و معایبی دارد که اجتناب‌ناپذیر هستند. اما خوشبختانه این عوارض به اندازه‌ای نیستند که موجب نگرانی شما و انصراف از عمل شوند. تقریبا همه افرادی که عمل پیکرتراشی لیپوماتیک را انجام می‌دهند بلافاصله پس از عمل، مرخص خواهند شد و به بستری شدن در بیمارستان نیازی ندارند. از جمله عوارض و معایبی که با این تکنیک پیکرتراشی همراه هستند موارد زیر را می‌توان نام برد:

 • احتمال برگشت چاقی در صورت عدم ورزش کردن و رعایت رژیم مناسب
 • طولانی‌بودن دوره نقاهت
 • امکان ایجادشدن حساسیت پوستی
 • عفونت
 • ایجادشدن اسکار

نکات مهم قبل از عمل لیپوماتیک

احتمال دارد پزشک از شما بخواهد قبل از اقدام به انجام پیکر تراشی با لیپوماتیک اقداماتی را انجام دهید. در واقع آمادگی قبل از عمل جراحی مهم‌ترین و اساسی‌ترین مرحله فرآیند عمل لیپوماتیک به‌شمار می‌رود. نکات زیر را رعایت کنید تا از عوارض ناخوشایند این عمل در امان بمانید:

 • شما باید به مدت حداقل دو هفته تا یک ماه قبل از عمل از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید.
 • انجام ورزش‌های سنگین قبل از عمل باید متوقف شود.
 • تا مدتی قبل از عمل، باید طبق توصیه پزشک از برنامه غذایی خاص مبتنی بر میوه، سبزیجات و پروتئین بهره ببرید.
 • در صورتی‌که داروی خاصی مصرف می‌کنید، احتمال دارد به صلاحدید پزشک مجبور به قطع آن شوید یا عمل شما به بعد از پایان دوره مصرف دارو به تعویق بیفتد.

 

کلینیک سعادت آباد
به دنبال تغییر اساسی در بدنت با پیکر تراشی هستی؟
اول با چند متخصص جراحی زیبایی مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.

مراقبت‌های لازم بعد از عمل لیپوماتیک

مهمتر از فرآیند عمل، مراقبت‌های بعد از آن است که باعث اثرگذاری و نتیجه‌بخشی پیکر تراشی با لیپوماتیک می‌شود. بعد از عمل پزشک از شما می‌خواهد که موارد زیر را به دقت دنبال کنید و انجام دهید:

 • باید با مشورت پزشک از نوعی گن مخصوص استفاده کنید. پوشیدن گن باعث سفت نگه‌داشتن پوست و جلوگیری از ادم می‌شود. در نهایت، همان امر به شکل‌گیری بهتر اندام پیکر تراشی‌شده کمک می‌کند.
 • بعد از انجام عمل، ورزش‌های مناسب و پیاده‌روی را با توصیه و صلاحدید پزشک انجام دهید‌. از یک بازه زمانی خاص پس از عمل، پزشک از شما می‌خواهد که به‌صورت روزانه چند دقیقه ورزش پیاده‌روی انجام دهید.
 • نوشیدن آب فراوان بعد از عمل بسیار توصیه می‌شود. این امر در بهبود سریع‌تر زخم‌ها و سوراخ‌های عمل لیپوماتیک نقش دارد. داروهای تجویزشده توسط پزشک را به‌صورت منظم مصرف کنید.
 • حمام‌کردن بعد از عمل باید به‌صورت سریع و ایستاده انجام شود.
 • از حرکت‌دادن و فشار آوردن به قسمت‌هایی که عمل لیپوماتیک روی آنها انجام‌شده بپرهیزید.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

جمع‌بندی

روش‌های متفاوت و متعددی برای رسیدن به تناسب اندام و لاغری سریع وجود دارد که امن‌ترین و بهترین آنها پیکرتراشی با لیپووماتیک خواهد بود. در این روش، تنها آن قسمت از بدن که چربی در آن تجمع یافته است، درگیر می‌شود. از مهمترین قسمت‌های بدن که تحت این عمل قرار می‌گیرند می‌توان به شکم و پهلو، بازوها و ران اشاره کرد. تقریبا این عمل برای همه افرادی که کاندید مناسبی هستند نتیجه‌بخش خواهد بود. به شرطی که عمل توسط پزشک متخصص و یک کلینیک معتبر نظیر کلینیک سعادت آباد انجام شود.

سوالات متداول

 1. پیکرتراشی با لیپوماتیک چیست؟

لیپوماتیک نوعی تکنیک پیکرتراشی است که در آن با ایجاد سوراخ و با کمک دستگاه لیپوماتیک، چربی‌های اضافی بخش‌های خاصی از بدن توسط اشعه فوق بنفش استخراج می‌شود‌.

 1. مزایای پیکرتراشی با لیپوماتیک چه هستند؟

این تکنیک گزینه‌ خوبی برای از بین بردن چربی‌ها اضافی است که نسبت به روش‌های دیگر لاغری عوارض کمتری مثل آمبولی، التهاب و درد و کوفتگی دارد.

 1. کاندیداهای مناسب عمل پیکرتراشی با لیپوماتیک ؟

افرادی که چاقی موضعی دارند و افرادی که در بخش‌های خاصی چربی تجمع یافته دارند می‌توانند از طریق پیکرتراشی با تکنیک لیپوماتیک از شر این چربی‌های اضافه خلاص شوند.

 1. پیکرتراشی با تکنیک لیپوماتیک چه عوارضی دارد؟

درصورت عدم رعایت رژیم غذایی و ورزش و تناسب اندام، احتمال بازگشت چاقی بعد از پیکرتراشی با تکنیک لیپوماتیک وجود دارد. باقی ماندن جای اسکار، احتمال عفونت و نقاهت طولانی از دیگر عوارض این روش لاغری هستند.