برای این گالری هنوز تصویری بارگذاری نشده است !

مزوتراپی صورت؛ راهی برای بازیابی جوانی از دست رفته

افزایش سن تغییراتی را در قسمت‌های مختلف بدن مخصوصا پوست صورت ایجاد می‌کند. به هر حال نمی‌توان از افزایش سن و تغییرات ناشی از آن فرار کرد؛ برای همین تنها می‌توان با نشانه‌های پیری همچون ظهور چین و چروک‌ها زندگی مسالمت آمیزی را آغاز کرد و آن‌ها را پذیرفت. البته برای برطرف کردن نشانه‌های پیر شدن پوست راهکارهایی وجود دارد. خوشبختانه با پیشرفت علم پزشکی و زیبایی شناسی امکان جوانسازی پوست وجود دارد. اگر شما نیز حاضرید برای بازگرداندن درخشان و جوانی پوست خود هر کاری کنید، به شما مزوتراپی صورت را پیشنهاد می‌کنیم. این روش غیر جراحی و البته غیر تهاجمی یک راهکار عالی برای شاداب کردن پوست است. در حقیقت طی انجام این روش از خدمات زیبایی پوست؛ مواد مورد نیاز برای جوانسازی پوست از طریق سوزن‌های بسیار ریز به پوست وارد می‌شوند تا مشکلاتی همچون چین و چروک، افتادگی، خطوط و ... برطرف شوند.

توضیح مختصری در رابطه با مزوتراپی صورت

در اثر نازک شدن پوست و برخی از عوامل ژنتیکی این قسمت از بدن جذابیت خود را از دست می‌دهد؛ اما جای نگرانی نیست؛ زیرا با چندین تزریق زیر پوستی به نام مزوتراپی پوست صورت می‌توان تا حد زیادی مشکلات پوستی از جمله پیری، سلولیت، لک‌ها، افتادگی و ... را برطرف کرد. در حقیقت در داروهای قابل استفاده در مزوتراپی از ویتامین‌ها، آمینو اسیدها، مواد معدنی، برخی عناصر فعال، اسید هیالورونیک و آنتی اکسیدان‌های ضد پیری استفاده می‌شود. به بیانی این مواد سبب می‌شوند که کلاژن سازی در بدن تحریک شود؛ به این ترتیب بسیاری از مسائل پوستی رفع خواهد شد. برای مثال ترکیبات مزوتراپی به طرز شگفت انگیزی موجب سفت شدن پوست می‌شوند؛ بنابراین می‌توان اثرات پیری ناگوار همچون شل شدن پوست را برطرف کرد. در کل ترکیبات مزوتراپی با داشتن مواد مغذی به شادابی و افزایش جریان خون در پوست کمک خواهند کرد.

اثرات باورنکردنی مزوتراپی صورت

مشکلات پوستی از عوارض ناخوشایند افزایش سن هستند. نه تنها افراد جاافتاده بلکه برخی از جوانان نیز ممکن است به دلایل مختلف همچون عوامل ژنتیکی دچار مشکلات پوستی شوند. یکی از روش‌های درمانی کارساز، مزوتراپی پوست صورت است که نه تنها برای درمان مشکلات پوستی، بلکه برای پیشگیری از آنها نیز به درد بخور است. البته کاربردهای این روش درمانی بی‌نظیر به همین جا ختم نمی‌شود؛ طوری که می‌توان گفت این روش از خدمات زیبایی پوست برای افراد مختلف مناسب است. امروزه از مزوتراپی استفاده‌های گوناگونی از جمله موارد زیر می‌شود:

 جوانسازی و شادابی پوست

با افزایش سن بیشتر بافت‌های بدن دچار تغییراتی می‌شوند که برای برطرف کردن برخی از آنها راهکارهایی وجود دارد؛ برای مثال با افزایش سن، پوست به تدریج نازک، افتاده، چروکیده و دچار چین و چروک‌هایی می‌شود. این تغییرات جزئی از دگرگونی‌های فیزیولوژیک بدن محسوب می‌شوند؛ زیرا با افزایش سن مقدار الاستین و کلاژن تا حد زیادی کاهش می‌یابد؛ اما اگر بتوان مواد تحریک کننده کلاژن را با تزریق به پوست تامین کرد، مشکل پیری پوست برطرف می‌شود. به بیانی با تزریق این مواد که حاوی ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، فاکتورهای رشد، مواد معدنی و ... هستند، می‌توان تا حدی پوست را جوان‌تر کرد. در حقیقت با کاهش چین و چروک‌ها و افزایش خاصیت ارتجاعی این کار توسط مزوتراپی صورت امکان‌پذیر است. این روش فوق العاده برای شادابی پوست موثر خواهد بود.

از بین بردن لک‌های صورت

از دیگر کاربردهای مزوتراپی صورت می‌توان به درمان لک‌ها اشاره کرد. وجود مواد خاصی در مزوتراپی باعث شده که میزان رنگدانه‌های پوست تحت کنترل قرار بگیرند؛ به این ترتیب رنگدانه‌های موجود در پوست تا حد زیادی کاهش می‌یابد. اگر لکه‌ها و جای زخم کهنه در صورت خود دارید، این روش مناسب شما است. ترکیبات مزوتراپی دارای هیالورونیک اسید هستند که باعث از بین رفتن جای اسکار می‌شود. همچنین مواد به کار رفته در این روش با داشتن اسیدهای آمینه مناسب حذف لک‌ها هستند تا زیبایی دوباره به صورت شما بازگردد.

بهبود سلولیت

سلولیت به دلیل اینکه توسط نوارهای بافت همبند ساخته می‌شود، دارای توانایی برای نگه‌داری چربی است. در مزوتراپی صورت از موادی استفاده می‌شود که حاوی داروهایی برای تجزیه غشای سلولی چربی هستند. با وجود این مواد مزوتراپی پوست صورت می‌تواند پس از چند وقت به از بین رفتن لایه‌های چربی پوست کمک کند؛ در نتیجه می‌توان از مزوتراپی به عنوان داروی برطرف کننده سلولیت یاد کرد. در صورت نواحی از زیر چشم و شانه می‌توانند دچار سلولیت شوند؛ بنابراین با این روش منحصر به فرد می‌توان تا حد زیادی چربی‌های تجمع یافته از بین می‌روند.

ترکیبات فوق العاده مورد استفاده در مزوتراپی صورت

وجود مواد بیولوژیک خاص در مزوتراپی صورت سبب می‌شود تا جوانی و شادابی پوست تقویت شود.  البته تعداد جلسات و دستورالعمل استفاده از آنها ممکن است در برندهای گوناگون باهم فرق داشته باشند. در واقع پزشک متخصص بر اساس شرایط بیمار نحوه استفاده و میزان مواد را تعیین می‌کند تا همه چیز درست پیش رود. تعداد جلسات به شرایط و انتظارات فرد بستگی دارد. عمدتاً 3 تا ۱۵ جلسه زمان نیاز است تا نتیجه نهایی حاصل از مزوتراپی صورت روی پوست اعمال شود. پیش از انجام این عمل باید بدانید که پزشکان برای انجام مزوتراپی صورت از مواد زیر استفاده می‌کنند:

  • عصاره برخی از گیاهان
  • انواع آنتی بیوتیک‌ها
  • هیالورونیک اسید
  • مواد مغذی
  • هورمون‌هایی مانند کلسیتونین و تیروکسین
  • ویتامین‌ها همچون E و C
  • آنزیم‌هایی همچون کلاژناز
  • برخی از داروها

نحوه مزوتراپی صورت

یکی از سوالات متقاضیان انجام مزوتراپی پوست صورت در رابطه با نحوه مزوتراپی است. آن‌ها می‌خواهند متوجه شوند که این کار چگونه انجام می‌شود؟ اگر شما هم قصد انجام مزوتراپی بعنوان خدمات زیبایی پوست را دارید، پیش از هر چیزی باید نحوه انجام آن را بدانید. این آگاهی باعث می‌شود که راحت‌تر بتوانید برای درمان به وسیله این روش اقدام کنید. از مراحل مهم مزوتراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

انتخاب پزشک ماهر

در قدم اول باید یک پزشک ماهر و یک کلینیک معتبر را انتخاب نمایید. چرا روی این مسئله تاکید داریم؟ زیرا تنها یک متخصص خبره می‌تواند مزوتراپی صورت را به بهترین نحو ممکن انجام دهد. همچنین در جلسات قبل از انجام عمل، خوب است با پزشک تمام بیماری‌ها و داروهای ویژه‌ای را که مصرف می‌کنید با پزشک به اشتراک بگذارید. در این جلسه پزشک تمام نکات را به شما گفته و شما را برای مزوتراپی آماده می‌کند. کلینیک زیبایی سعادت آباد از معتبرترین کلینیک های زیبایی است که تمامی خدمات را انجام می دهد.

 مراجعه برای انجام مزوتراپی صورت

درست در زمان مقرر باید برای درمان در مطب حاضر شوید. متخصص برای انجام این عمل به ۳۰ دقیقه زمان نیاز دارد. البته باید بدانید که هم به صورت دستی و هم با دستگاه‌های گوناگون می‌توان مزوتراپی را انجام داد. در نهایت ترکیب آماده شده توسط پزشک از طریق سوزن‌های بسیار ظریف به لایه میانی پوست یعنی مزودرم تزریق می‌شود. متخصص با این کار مواد مغذی مورد نیاز را به پوست وارد می‌کند تا این قسمت حسابی جان بگیرد و شاداب شود. در واقع همین کار است که چین و چروک‌های سطحی تا جای اسکار را از بین می‌برد.

افرادی که نمی‌توانند مزوتراپی پوست صورت انجام دهند

داشتن یک صورت شفاف و بدون مشکل آرزوی هر کسی به خصوص خانم‌ها است؛ اما متاسفانه همانطور که گفتیم پوست این نقطه از بدن به تدریج و با افزایش سن نازک و شکننده خواهد شد. به این ترتیب دیگر نمی‌توان از آن انتظار همان پوست دوران جوانی را داشت. البته خوشبختانه با روش‌های امروزی از جمله مزوتراپی صورت می‌توان مشکلات پوستی را برطرف کرد.  این روش با تزریق هیالورونیک اسید و دیگر مواد مغذی جوانی را به پوست شما اهدا می‌کند. البته روش مزوتراپی با داشتن ترکیبات متعدد، دیگر مشکلات پوستی صورت همچون لک، اسکار، چین و چروک، خطوط و ... را نیز از بین می‌برد. در کل این روش مناسب تمام کسانی است که قصد اصلاح پوست صورت خود را دارند؛ اما متاسفانه این روش برای برخی دیگر از افراد ممنوع است. برخی از افرادی که نمی‌توانند مزوتراپی صورت انجام دهند، شامل زیر هستند:

افراد دارای بیماری زمینه‌ای خاص

 به طور کلی اشخاص مبتلا به بیماری‌های زمینه‌ای یا دارای سابقه بیماری‌های خاص از انجام مزوتراپی صورت معاف هستند. با توجه به این موضوع توصیه می‌شود که قبل از انجام این عمل سرپایی حتماً با پزشک خود راجع به سابقه بیماری‌هایتان صحبت کنید.

 افراد با سابقه جراحی پلاستیک

گفته می‌شود که کسانی که در یک ماه گذشته جراحی پلاستیک انجام داده‌اند، کاندید خوبی برای انجام مزوتراپی پوست صورت نیستند.

 افراد حساس به ترکیبات خاص

همانگونه که اشاره کردیم در تهیه داروهای مزوتراپی از ترکیبات مختلفی استفاده می‌شود. درست است که این ترکیبات برای پوست مفید هستند؛ اما برخی از افراد ممکن است به آنها حساسیت نشان دهند.

افراد دارای بیماری‌های پوستی حاد یا مزمن

افرادی که با بیماری‌های پوستی حاد یا مزمن دست و پنجه نرم می‌کنند، نمی‌توانند تحت درمان با مزوتراپی صورت بگیرند. همچنین اگر عفونت یا التهابی در ناحیه پوست صورت دارید، باید تا برطرف شدن کامل آن صبر کنید.

آشنایی با مزایای بی‌نظیر مزوتراپی پوست صورت

متخصصان پوست و افراد محقق در این زمینه به تازگی متوجه شده‌اند که مزوتراپی صورت مزیت‌های زیادی دارد. در حقیقت افراد با انجام این عمل می‌توانند کمک بزرگی به پوست خود کنند. از نکات مثبت در رابطه با این روش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

هدیه ویتامین‌ها و سایر مواد مغذی به پوست

ترکیبات مزوتراپی حاوی ویتامین‌ها و مواد مغذی هستند که به شدت روی پوست اثرات مثبت می‌گذارند. چنانچه این کار توسط یک متخصص حرفه‌ای انجام شود، لطف بزرگی به پوست شما خواهد شد.

به صرفه بودن

از دیگر مزایای مزوتراپی صورت می‌توان به به صرفه بودن آن اشاره کرد. هب طبیعتا برای انجام جراحی‌های پلاستیک پوست باید هزینه زیادی پرداخت کنید. هزینه‌های زیادی که هر کسی از پس پرداخت آن‌ها برنمی‌آید! اما مزوتراپی صورت برای برطرف کردن جای زخم و جوانسازی یک روش مقرون به صرفه و جایگزینی بسیار مناسب برای جراحی‌های گران قیمت به شمار می‌رود.

 تغذیه پوست

بعضی وقت‌ها مشکلات پوستی به دلیل کمبود یا فقدان برخی از ترکیبات مغذی است. برای داشتن یک پوست شاداب و جوان لازم است ترکیبات مناسب را به آن برسانید. مزوتراپی دقیقاً همین کار را انجام می‌دهد.

 عوارض کم

به هر حال جراحی‌های پوست عمدتاً با درد و دوره نقاهت زیاد هستند؛ بنابراین عوارض آنها زیاد است؛ اما روشی مانند مزوتراپی صورت سلامت را به پوست صورت شما بدون سختی خاصی برمی‌گرداند.

اقدامات پس از انجام مزوتراپی صورت

با آنکه پیش از مزوتراپی صورت نیاز به انجام مراقبت‌های خاصی نیست؛ اما حتما پیش از هر کاری نظر پزشک خود در رابطه با مصرف یا عدم مصرف داروهایتان را جویا شوید. بعد از آنکه موفق به انجام مزوتراپی پوست شدید، لازم است اقداماتی را برای گرفتن نتیجه بهتر انجام دهید. به عبارتی توجه به نکات زیر سبب اثر بخشی بیشتر اقدام زیبایی شما خواهد بود:

دوش نگرفتن

سعی کنید تا 24 ساعت بعد از مزوتراپی صورت حمام نکنید. رعایت این توصیه برای گرفتن نتیجه مطلوب لازم است. همچنین شنا کردن در روزهای آغازین پس از عمل جایز نیست.

استفاده از کمپرس سرد

هم بلافاصله بعد از انجام مزوتراپی و هم در روزهای بعدی می‌توان برای کاهش التهاب و قرمزی از کمپرس سرد استفاده کرد. البته قرار دادن کمپرس روی موضع باید با احتیاط صورت بگیرد.

عدم انجام ورزش‌های سنگین

طبق توصیه پزشکان لازم است که تا 24 ساعت دور فعالیت‌های ورزشی سنگین را خط بکشید. بی‌توجهی به این نکته سبب بروز التهابات بیشتر می‌شود.

عدم قرار گرفتن در معرض گرما و آفتاب شدید

نباید تا چند روز پس از مزوتراپی پوست در محیط‌های گرم همچون سونا، جکوزی قرار بگرید. همچنین قرار گرفتن در معرض آفتاب شدید ممنوع است.

گریزی به هزینه مزوتراپی صورت

طبیعتا اگر متقاضی انجام مزوتراپی پوست صورت باشید، قیمت آن برایتان مهم است. همانطور که گفتیم پزشک ابتدا باید با توجه به انتظارات شما از مزوتراپی و مشکلات پوستی‌تان تعداد جلسات و نوع مواد تزریق شده را تعیین کند؛ برای همین هزینه این اقدام نیز باید توسط خود متخصص مشخص شود. در حال حاضر مزوتراپی ساده صورت قیمتی بین 400000 تومان تا 1000000 تومان دارد.

برخی از سوالات متداول

مزوتراپی پوست طرفداران زیادی دارد؛ با توجه به تعداد متقاضیان زیاد این روش، لازم دانستیم تا به برخی از سوالات پرتکرار پاسخ دهیم:

درد مزوتراپی پوست صورت چقدر است؟

خبر خوب اینکه این روش دردی ندارد؛ زیرا پزشک پیش از شروع مزوتراپی معمولا از بی‌ حس کننده‌ها استفاده می‌کند تا در طول عمل دردتان نگیرد.

آیا پس از مزوتراپی صورت استفاده از کرم‌های ضد آفتاب توصیه می‌شود؟

بله؛ برای در امان ماندن از آفتاب لازم است تا چند روز پس از مزوتراپی پوست صورت از کرم‌های ضد آفتاب با SPF بالای 50 کمک بگیرید.

مزوتراپی پوست صورت چه مزایایی به همراه دارد؟

با مزوتراپی این نقطه از بدن می‌توانید تیرگی دور چشم، چین و چروک‌ها، لک، سلولیت و ... را از بین برده و سبب جوان شدن و بهبود وضعیت گردش خون پوست خود شوید.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.