تصاویر قبل و بعد لیفت نخ

-/-
-/-
-/-

لیفت با نخ یک جراحی خدمات زیبایی است که پوست شما را لیفت و سفت می‌کند تا ظاهری جوان‌تر داشته باشید. این روش تولید کلاژن بدن شما را تحریک خواهد کرد. کلاژن پوستی سفت‌تر و انعطاف‌پذیرتر به‌وجود می‌آورد و به‌طور طبیعی با افزایش سن کاهش می‌یابد. روش لیفت صورت با نخ بهبودی سریع با کمترین عوارض را دارد.

لیفت با نخ

لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ افتادگی و پیری پوست را بالا می‌برد و تولید کلاژن را تحریک می‌کند تا چهره یا گردن شما ظاهری جوان‌تر پیدا کند. جراحان پلاستیک نخ‌های درجه پزشکی را زیر پوست قرار می‌دهند تا پوست را در موقعیت خود برگردانند. این نخ‌ها پاسخ درمانی طبیعی بدن را فعال می‌کنند و باعث افزایش کلاژن می‌شوند. نخ‌ها در چندین متریال و طول‌های مختلف وجود دارند.

برخلاف لیفت صورت، این روش یک روش غیرجراحی است که تغییرات ظریفی ایجاد می‌کند. این روش بسیار سریع با حداقل زمان نقاهت انجام می‌گیرد.

بخش‌هایی که لیفت با نخ می‌تواند درمان کند!

 • شل‌شدن زودهنگام ساختارهای صورت
 • افتادگی و شل‌شدن پوست گونه‌ها و زیر خط فک
 • افتادگی ابروها
 • شل‌شدن زودرس پوست گردن

مزایای لیفت نخ

در مقایسه با دیگر روش‌های لیفت صورت که تحت عمل جراحی انجام می‌گیرند، این روش راحت‌تر است و مزیت‌های مختلفی دارد:

لیفت با نخ روشی کم تهاجمی محسوب می‌شود

این روش کمترین تخریب را در بافت‌ها ایجاد می‌کند و فرایند بهبودی سریع‌تری دارد. ضمن آنکه عوارضی همچون خونریزی، کبودی یا زخم، پس از انجام لیفت با نخ وجود ندارد. در موارد نادر، بیماران احتمال دارد دچار سوزش، عفونت یا نمایان‌شدن بخیه‌های آنها در زیر پوست خود شوند. بااین‌حال، اگر این اتفاق بیفتد، بخیه‌ها به‌سادگی برداشته می‌شود و صورت بیمار به حالت قبلی خود باز می‌گردد.

این روش بدون بیهوشی انجام می‌گیرد

این روش را می‌توان تحت بیهوشی موضعی به‌جای بیهوشی عمومی انجام داد. به این معنی که بیماران لیفت نخ خواهند توانست بلافاصله پس از انجام عمل به خانه بروند و نیاز به همراهی ندارند. درحالی‌که برخی از بیماران پس از لیفت صورت با نخ کمی درد، قرمزی و تورم را تجربه می‌کنند اما اکثر آنها خواهند توانست بلافاصله به‌کار خود بازگردند.

دوره نقاهت کوتاهی دارد

برای بسیاری از بیماران، بزرگ‌ترین مزیت لیفت با نخ به‌جای لیفت صورت، کاهش زمان بهبودی مرتبط با این روش است. هنگامی که بیمار جراحی لیفت صورت را انجام می‌دهد، نیاز به همراه دارد. اکثر بیماران لیفت صورت حداقل تا سه روز پس از جراحی نیاز به مراقبت شبانه‌روزی دارند. بیماران لیفت صورت معمولا برای بهبودی کامل به یک تا دو هفته زمان نیاز خواهند داشت.

لیفت با نخ

چه کسانی کاندیدای مناسبی برای لیفت با نخ هستند؟

کاندیدای ایده‌آل لیفت صورت با نخ، معمولا افراد در اواخر دهه 30 تا اوایل 50 ‌سالگی هستند. این روش می‌تواند جایگزینی برای لیفت صورت برای بیماران مسن‌تری باشد که به دلایل پزشکی قادر به انجام عمل جراحی نیستند. ازآنجایی‌که این روش را تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود، بسیاری از افرادی که واجد شرایط جراحی نیستند (مانند فشارخون بالا، دیابت نوع دو و بیماری قلبی عروقی) می‌توانند با خیال راحت این درمان را انجام دهند.

آشنایی با تکنیک لیفت با نخ

تغییرات پوستی بخش جدایی‌ناپذیری از رویدادهای افزایش سن هستند. واقعیت آن است که پوست شما به تدریج و مرور زمان قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. با کاهش قابلیت ارتجاعی، افتادگی و چین و چروک‌هایی در پوست نمایان می‌شوند؛ به این ترتیب ظاهر شما پیرتر به نظر خواهد رسید. یکی از گزینه‌های بی‌نظیر برای جوانتر نشان دادن پوست، لیفت با نخ است. این روش کم تهاجم یک جایگزین مناسب برای جراحی‌های پلاستیک است؛ البته بدون آنکه برش‌های عمیق و دردناک در پوست ایجاد کند!

اگرچه لیفت از طریق نخ از سال ۱۹۹۰ برای اهداف مختلفی انجام می‌شد؛ اما به کارگیری آن برای بالا بردن و کشیدن پوست در سال‌های اخیر محبوب شده است. باید بدانید که در این روش به جای برداشتن پوست شل شده با جراحی، متخصص با قرار دادن نخ‌های درجه یک پزشکی در زیر پوست به سفت شدن ناحیه کمک می‌کند. این اقدام سبب می‌شود که آثار پیری از صورت شما رخت ببندند. در واقع نخ‌های مخصوص علاوه بر آنکه در لیفت پوست کمک می‌کنند؛ می‌توانند با تحریک بدن برای کلاژن سازی ناحیه تحت درمان را ترمیم ببخشند. به عبارتی این فرایند با تحریک کلاژن‌سازی، باعث بهبود تدریجی رنگ و افزایش استحکام پوست شما خواهد شد؛ یعنی تا زمانی که نخ‌ها در بدن قرار دارند، این انتظارات برفته رفته به حقیقت خواهند پیوست.

بررسی کاربردهای مختلف لیفت با نخ

 کلاژن به عنوان یکی از عوامل رشد در بدن تا حد زیادی بر استحکام و جوانی پوست تاثیرگذار است. متاسفانه با افزایش سن، کلاژن تولیدی توسط بدن کمتر و کمتر می‌شود. این مسئله در نهایت یعنی در سن ۷۰ سالگی ضخامت پوست را به اندازه ۸۰ درصد کم می‌کند. طبیعتاً کاهش ضخامت پوست منجر به چین و چروک و افتادگی می‌شود؛ اما با وارد کردن نخ به ناحیه می‌توان این عوارض را تا حدودی کاهش داد. البته افراد با اهداف مختلفی ممکن است بخواهند این روش را امتحان کنند. در ادامه برای شما انواع مختلف لیفت با نخ را توضیح خواهیم داد:

 لیفت بینی با نخ

یکی از پرطرفدارترین انواع لیفت نخ، لیفت بینی با نخ است. برخی از افراد به جای رفتن زیر تیغ جراحی برای انجام جراحی پلاستیک بینی، لیفت بینی با نخ را ترجیح می‌دهند. برای این کار جراح پلاستیک نخ‌هایی را برای بلند کردن، صاف کردن یا باریک کردن بینی شما وارد ناحیه می‌کند. با این حساب نواقص بینی طبیعی شما برطرف خواهند شد. البته گاهی ممکن است متخصص ترکیب لیفت بینی با نخ و پر کننده‌های پوستی را برای کسب نتیجه ایده‌آل‌ترجیح دهد.

 لیفت ابرو با نخ

یکی دیگر از انواع لیفت با نخ، لیفت ابرو است. برخی از افراد ترجیح می‌دهند با استفاده از لیفتینگ نخ حالت ابروهای خود را بهبود ببخشند. لیفت ابرو با نخ هم برای جوانانی که از فرم ابروهای خود ناراضی هستند، مناسب است و هم برای میانسالانی که دچار افتادگی در ناحیه ابرو‌ها شده‌اند.

 لیفت صورت با نخ

همانطور که اشاره کردیم چین و چروک‌ها عارضه‌های تلخ ورود به سنین بزرگسالی هستند. برای آنکه این چین و چروک‌های مزاحم را از بین ببرید، باید پوست خود را به سمت بالا و عقب بکشید. لیفت صورت با نخ به خوبی در انجام این ماموریت تاثیرگذار است.

 لیفت گردن با نخ

گردن نیز از دیگر قسمت‌هایی است که به مرور و با افزایش سن چین و چروک‌هایی را تجربه می‌کند. برای آنکه شلی روی گردن شما برطرف شود و دیگر خطوطی روی آن دیده نشود، می‌توانید لیفت با نخ گردن را تجربه کنید.

اقدامات مورد نیاز قبل از لیفت نخ

اقداماتی که قبل از لیفت با نخ باید انجام شود عبارتند از:

 • مشاوره پزشکی: مراجعه و مشاوره با پزشک متخصص جراحی زیبایی برای بررسی وضعیت و نیازهای شخصی شما ضروری است.
 • عدم استفاده از داروهای خاص: پیش از عمل لیفت نخ، پزشک احتمال دارد درباره قطع یا محدودیت مصرف داروهای خاص (مانند آسپرین یا ضد التهاب‌ها) توصیه کند.
 • آماده‌سازی روانی و فیزیکی: اطمینان از آمادگی روحی و فیزیکی برای جراحی، از جمله مراقبت از پوست و زندگی سالم، حیاتی خواهد بود.
 • سبک زندگی سالم: توصیه می‌شود از مصرف هرگونه مواد دخانیات و الکل قبل از عمل بپرهیزید.

لیفت با نخ

فرایند روش لیفت صورت با نخ

برای شروع، متخصص زیبایی ابتدا ناحیه موردنظر را مشخص می‌کند. یک بی‌حس‌کننده موضعی برای جلوگیری از درد یا ناراحتی در طول درمان استفاده می‌شود. نخ‌ها با کمک یک کانول یا سوزن نوک‌تیز یا بلانت به لایه‌های پوست اطراف ناحیه درمان وارد خواهند شد.

هنگامی که نخ‌ها وارد لایه‌های پوست و در جای خود محکم شدند، نخ‌ها بلند خواهند شد که منجر به لیفت موفق و سفت‌شدن پوست خواهد شد. پس از اتمام کل روش، سوزن‌ها یا کانولا به‌آرامی برداشته می‌شوند و قطع هرگونه نخ اضافی صورت می‌گیرد.

نتایج دقیق به نوع استفاده از نخ، سن بیمار، وضعیت پوست و تخصص زیبایی‌شناس بستگی دارد. یک متخصص زیبایی باید بتواند این درمان غیرجراحی را بدون هیچ‌گونه ناراحتی یا عارضه شدید انجام دهد.

لیفت با نخ

نکته قابل تامل

کاملا ضروری است که روش‌های لیفت با نخ باید فقط توسط متخصصان زیبایی معتبر انجام شود که در این روش درمانی خاص مهارت دارند. این نکته بسیار اهمیت دارد؛ زیرا سوزن‌ها یا نخ‌ها اگر در محل اشتباه وارد شوند، باعث گودی پوست، بی‌نظمی خطوط، عفونت و قرمزی خواهند شد.

خطر دیگر این است که تکنیک نامناسب نه‌تنها می‌تواند منجر به تورم و برآمدگی شود، بلکه عوارض جانبی جدی‌تری مانند آسیب به مجرای پاروتید، عروق صورت و اعصاب خواهد داشت.

مراقبت‌های ضروری بعد از انجام لیفت

مراقبت‌های ضروری بعد از انجام لیفت صورت با نخ عبارتند از:

 • حفظ نظافت و تمیزی منطقه جراحی با استفاده از محصولات توصیه‌شده توسط پزشک بسیار اهمیت دارد.
 • استراحت و پایبندی به دستورات پزشک برای بهبود سریع‌تر و کاهش خطر عوارض بسیار حیاتی است.
 • پایبندی به دستورات پزشک در مورد مصرف داروها و مواد تجویزی به‌منظور بهبود و کاهش درد ضرورت دارد.

مقایسه لیفت صورت با نخ با روش جراحی لیفت

تصمیم بین جراحی لیفت صورت و لیفت نخ بستگی به نیازها و وضعیت شخصی شما دارد. جراحی لیفت صورت به‌طورکلی نتایج دائمی‌تری دارد، درحالی‌که لیفت نخ به‌عنوان یک روش کم تهاجمی و با بازده سریع‌تر معرفی می‌شود.

لیفت نخ احتمال دارد نیاز به تکرار داشته باشد، درحالی‌که جراحی لیفت صورت اغلب یک‌بار انجام می‌شود. بنابراین، می‌توانید برای انتخاب مؤثرترین روش درمانی یا مشاوران کلینیک سعادت آباد تماس بگیرید. این متخصصان به نیازها و انتظارات شما گوش می‌سپارند و بهترین روش را مطابق با توقعات شما پیشنهاد خواهند داد.

کلینیک سعادت آباد
به دنبال تغییر اساسی در چهره‌ات با انجام لیفت با نخ هستی؟
اول با چند متخصص پوست مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر پوست سعادت آباد کلیک کن.

جمع‌بندی

لیفت با نخ یک روش زیبایی غیرتهاجمی است که از نخ‌های مخصوص در زیر پوست استفاده می‌کنند که برای ایجاد ظاهری شاداب‌تر و صاف‌تر مناسب خواهد بود. در این روش، دروه بهبودی کوتاه و عوارض کم است. ضمن آنکه نتایج موقتی و ظریف هستند، بنابراین احتمال دارد لازم باشد دوباره این روش را انجام دهید.

سوالات متداول

 1. آیا نخ های لیفت جذب می‌شوند؟

بله نخ‌های لیفت طوری طراحی شده‌اند تا در طول زمان جذب شوند.

 1. چه مدت پس از لیفت می‌توان به فعالیت‌های خود ادامه داد؟

زمان بازگشت به فعالیت‌های عادی بعد از لیفت متناسب با پیشرفت بهبودی هر فرد است و باید توسط پزشک مراقبت‌های بعد از عمل تعیین گردد.

 1. زمان انجام فرایند لیفت نخ چقدر به طول می‌انجامد؟

زمان انجام لیفت نخ معمولا زیر یک ساعت خواهد بود و بیشتر به میزان وسعت اجرای عمل بستگی دارد.

 1. نتایج لیفت نخ تا چه مدت ماندگار هستند؟

نتایج لیفت نخ احتمال دارد به نوع نخ و واکنش بدن فرد بستگی داشته باشد؛ اما به‌طور معمول ۱-۲ سال ماندگاری دارد.

 1. آیا لیفت نخ کافی است یا نیاز به جراحی تکمیلی دارد؟

بسته به نیاز هر فرد، احتمال دارد جراحی تکمیلی برای بهبود نتایج لیفت نخ مورد نیاز باشد.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.