خدمات کاشت

کلینیک پوست، مو و لیزر

معرفی خدمات کاشت در کلینیک سعادت آباد

کاشت ابرو

کاشت ابرو یک فرآیند زیبایی است که به منظور افزایش طول و ضخامت ابروها با استفاده از موهای طبیعی یا نخ‌های مصنوعی انجام می‌شود. این روش می‌تواند بهبود شکل و ظاهر ابروها را فراهم کند و چشمان را بیشتر به وسیله ابروهای جذاب و تعریف‌شده نمایان کند.

کاشت ریش

کاشت ریش یک فرآیند زیبایی است که با هدف افزایش تراکم و کثافت موهای ریش انجام می‌شود. این روش می‌تواند به ترمیم خالی بودن یا کاهش تراکم موها در مناطق ریش کمک کند و به بهبود شکل و پرپشتی ریش و بهبود ظاهر چهره منجر شود.

کاشت مو

کاشت مو به روش FUT (از بین بردن کوتاه موی کم‌کیفیت) و FIT (از بین بردن فولیکول‌های مو به صورت مجزا) دو روش زیبایی هستند که به منظور افزایش تراکم و حجم موها با استفاده از موهای خود بدن یا موهای دونر مصنوعی انجام می‌شوند. این روش‌ها بهبود تراکم موها در مناطقی که کاهش موها و تخلیه شده‌اند را به ارمغان می‌آورند و بهبود جلوه و ظاهر کلی ناحیه موهای کاشته‌شده را فراهم می‌کنند.

دلایل مختلفی برای ریزش مو یا عدم رشد مو در نواحی ابرو یا ریش وجود دارد. عمده‌ترین دلیل برای این مشکل، مربوط به وراثت است. یکی از روش‌های بازیابی مو، کاشت آن است. امروزه روش‌های گوناگونی برای کاشت مو وجود دارد که موثرترین آن‌ها در کلینیک سعادت آباد ارائه می‌شود. مزیت استفاده از خدمات کاشت مو در این کلینیک این است که عمل زیر نظر متخصصان حرفه‌ای و در محیطی کاملا مدرن و سالم انجام می‌شود.

انواع خدمات کاشت مو در کلینیک سعادت آباد

چه به دلایل ژنتیکی موهای خود را ازدست‌داده باشید و چه به دلایلی مانند بارداری، جای زخم و کمبود مواد معدنی و ویتامین‌ها، جای نگرانی نیست. تکنولوژی پزشکی امروزه توانسته است روش‌های موثری در زمینه کاشت مو ارائه دهد. در کلینیک سعادت آباد خدماتی مانند کاشت ابرو، کاشت ریش و کاشت مو به روش FIT و FUT انجام می‌شود که در ادامه، با آن‌ها آشنا خواهید شد.

کاشت ابرو

در گذشته برای مشکلاتی مثل داشتن ابروهایی کم‌پشت، از تکنیک‌های آرایشی کمک گرفته می‌شد. ابروها وجه تمایز چهره هر فرد هستند و به آن، شخصیت و زیبایی می‌بخشند. دلایل متعددی مانند سابقه پزشکی، ضربه، زخم یا ژنتیک برای از دست دادن ابروها وجود دارد. علت واقعی این موضوع، از فردی به فرد دیگر متفاوت است و باید پزشک متخصص در این باره نظر دهد.

اغلب افراد به‌طور طبیعی موهای کم‌پشت روی ابروهای خود دارند و ممکن است آرزوی ابروهایی دائمی و پرپشت‌تر داشته باشند. جدا از دلایل زیبایی‌شناختی، اهمیت ابروها در این است که با دور نگه‌داشتن آلودگی و گرد و غبار، از چشم‌ها محافظت می‌کنند. به همین دلیل، به افرادی که مشکل ابرو دارند، توصیه می‌شود برای استفاده از  خدمات کاشت ابرو اقدام کنند.

در جلسه کاشت ابرو چه می‌گذرد؟

در طی جراحی کاشت ابرو، مو از ناحیه اهداکننده گرفته و به ناحیه ابرو پیوند زده می‌شود. جراح معمولا محلی را از پشت یا کنار سر به‌عنوان محل اهداکننده انتخاب می‌کند؛ زیرا ریشه این موها مقاومتر از دیگر نواحی است. جراحی کاشت ابرو همراه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و معمولا از روش FUE (استخراج واحد فولیکولی) برای این منظور استفاده می‌کنند.

جراح، فولیکول‌های مو را به‌صورت جداگانه استخراج می‌کند و سپس در ناحیه ابرو قرار می‌دهد. کاشت ابرو روشی بسیار ظریف‌تر از کاشت مو است؛ زیرا جراح باید موقعیت هر برش را به‌دقت انتخاب کند تا با زاویه ابرو در یک راستا قرار گیرند. کل این روش حدود 3 تا 4 ساعت زمان می‌برد و برای بیمار درد چندانی به همراه ندارد. از آنجایی که جراح فقط برش‌های کوچک ایجاد می‌کند، روند بهبودی نیز نسبتا سریع است.

به‌طورکلی، برای کاشت ابرو نگرانی زیادی وجود ندارد و درصد موفقیت آن در حدود 95٪ است. توجه داشته باشید که با توجه به میزان ریزش مو و تعداد پیوندهای موردنیاز برای هر ابرو، ممکن است کاشت ابرو بیش از یک جلسه طول بکشد.

کاشت ریش

یکی از خدمات کاشت در کلینیک سعادت آباد، کاشت ریش است. رشد موی صورت در برخی از مردان، کامل نیست و به‌صورت تکه‌تکه رخ می‌دهد. برخی افراد نیز به دلیل وراثت، موی زیادی روی صورتشان رشد نمی‌کند.

کاشت ریش یک جراحی است که می‌تواند به شما در غلبه بر ژنتیک کمک کند تا از داشتن موهای صورت کامل و طبیعی لذت ببرید. برای این کار، فولیکول‌های مو از قسمت دیگری از بدن، معمولا از پشت سر، انتخاب می‌شوند. سپس این فولیکول‌ها روی صورت شما پیوند زده خواهند شد و ریش را کامل می‌کنند.

اگر به دلیل ژنتیک از داشتن ریش دلخواه خود محروم هستید، کاشت ریش می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. هنگامی که ریزش موی سر آغاز می‌شود، می‌توان از داروهای موضعی برای تقویت رشد مو استفاده کرد. با این حال، ناحیه ریش را نمی‌توان با این روش‌های موضعی درمان کرد. موثرترین راه برای افزایش موهای صورت، کاشت ریش است.

مدل ریش خود را مانند مدل مو انتخاب کنید

شما می‌توانید مدل ریش مورد نظر خود را انتخاب کنید تا فولیکول‌های مو طبق سلیقه شما پیوند زده شوند.  پس از پیوند فولیکول‌ها، گرافت‌ها مانند موهای طبیعی صورت به نظر می‌رسند. همان اندازه که مدل‌های مختلفی برای موهای خود می‌توانید داشته باشید، مدل‌های مختلفی برای ریش نیز وجود دارد. فرقی نمی‌کند به دنبال ریش کامل باشید یا بخواهید تنها بخشی از صورت را که آسیب‌دیده است، پرکنید؛ متخصصین می‌توانند پس از انجام مشاوره رایگان، کار را آغاز کنند.

کاشت مو به روش FUT و FIT

تمام کسانی که به دلایل مختلف موهای خود را از دست ‌داده‌اند، می‌توانند برای استفاده از خدمات کاشت مو اقدام کنند. از آنجایی که در این عمل، فولیکول‌های مو از بدن خود شما انتخاب می‌شوند، نتیجه کاملا طبیعی و ثمربخش خواهد بود. دو روش اصلی برای کاشت مو وجود دارد که شامل روش FUT و FIT می‌شوند. هر دو روش به یک اندازه در درمان موثر هستند. تفاوت آن‌ها، تنها در برداشت پیوندها از محل اهداکننده است. هیچ تفاوتی در نحوه کاشت گرافت وجود ندارد. بنابراین تفاوت فقط در یک مرحله کاشت مو است.

تفاوت‌های دو روش FUT و FIT

کاشت مو به روش FIT مزایایی مانند حداقل جای زخم، بهبودی سریع‌تر و قرار دادن دقیق پیوند را ارائه می‌دهد. از طرفی دیگر، در روش FUT تعداد پیوند بیشتری را در یک جلسه می‌توان انجام داد و از نظر هزینه، کمی به‌صرفه‌تر است. البته در این روش، یک جای زخم به‌صورت خطی باقی می‌ماند. بهتر است انتخاب بین این دو روش را پس از انجام مشاوره رایگان با متخصص کاشت مو در کلینیک سعادت آباد انجام دهید. پزشک با توجه به شرایط شما، بهترین روش را پیشنهاد خواهد داد.  

کدام روش موفقیت‌آمیزتر است؟

هر دو روش کاشت مو به یک اندازه در رشد مجدد موها موثر هستند و نمی‌توان آن‌ها را از دیگری تشخیص داد. زیرا روش کاشت فولیکول‌های مو در محل گیرنده برای هر دو یکسان است. انتخاب یک روش، صرف‌نظر از تکنیک‌ها، به عوامل دیگری نیز بستگی دارد. این عوامل عبارت‌اند از:

  • سن بیمار
  • میزان ریزش مو روی پوست سر
  • در دسترس بودن موی ناحیه اهداکننده

در برخی موارد نادر که پوست سر بسیار ضخیم است یا موها شکننده هستند، انجام روش FIT ممکن است امکان‌پذیر نباشد. در موارد بسیار خاص نیز ممکن است ترکیبی از هر دو روش برای به دست آوردن تعداد لازم پیوند مورد نیاز باشد.

جمع‌بندی

همواره توصیه می‌شود برای کاشت مو باید به کلینیکی رجوع کرد که تمامی روش‌ها برای کاشت را ارائه دهد. این مسئله در کلینیک سعادت آباد رعایت می‌شود. خدمات کاشت در این کلینیک پس از انجام یک جلسه مشاوره رایگان صورت می‌گیرد. طی این جلسه، پزشک متخصص تمامی شرایط بیمار را در نظر می‌گیرد و سپس روش مورد نظر را انتخاب می‌کند. 

سوالات متداول

  1. خدمات کاشت در کلینیک سعادت آباد کدام‌اند؟

خدمات کاشت در این کلینیک شامل کاشت ابرو، کاشت ریش و کاشت مو به روش‌های FIT و FUT است.

  1. درصد موفقیت کاشت ابرو چقدر است؟

امروزه باتوجه‌به روش‌هایی که برای کاشت ابرو مورد استفاده قرار می‌گیرند، 95% موارد موفقیت‌آمیزند.

  1. کاشت ابرو چقدر طول می‌کشد؟

کاشت ابرو در کل به 3 تا 4 ساعت زمان نیاز دارد.

  1. کاشت مو به روش FUT بهتر است یا FIT؟

هر دو روش موثر و کارآمد هستند که پزشک بر اساس شرایط بیمار یک روش را انتخاب می‌کند.

  1. کاشت مو به روش FUT ارزان‌تر است یا FIT؟

از نظر هزینه کاشت مو به روش FUT به‌صرفه‌تر است.