جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال

جوانسازی با دستگاه RF فرکشنال روشی است که بدون نیاز به جراحی باعث جوانسازی پوست می‌شود. از این روش می‌توان برای درمان مشکلات آکنه و جوش‌های سرسیاه نیز استفاده کرد. RF مخفف فرکانس‌های رادیویی است. جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال منافذ پوست را می‌بندد و از چرب شدن مداوم صورت جلوگیری می‌کند. از آنجایی که این یک روش بدون درد و بدون نیاز به جراحی و بیهوشی است، مورد تایید متخصصین قرار دارد.   

جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال

جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال چگونه انجام می‌شود؟

پس از انجام یک جلسه مشاوره رایگان در کلینیک سعادت آباد و در صورت صلاحدید پزشک متخصص، این روش برای جوانسازی پوست آغاز می‌شود.

 • پیش از درمان، پوست ناحیه مورد نظر کاملا تمیز می‌شود.
 • سپس، درپوش‌های میکرونیدل شخصی‌سازی‌شده متصل می‌شوند و مقدار دوز تعیین می‌شود.
 • در ناحیه مورد درمان، از کرم‌های آرام‌بخش برای مقابله با درد استفاده می‌شود.
 • این روش به‌طور متوسط حدود 40 دقیقه طول می‌کشد. ممکن است بعد از درمان، پوسته خفیفی در ناحیه مورد نظر مشاهده شود. به همین دلیل، پزشکان برای بهبود سریع این اسکارها کرم‌های محافظ مختلفی را تجویز می‌کنند.
 • روز بعد از عمل، فرد نباید حمام کند و ناحیه پوست نباید با آب تماس داشته باشد.

چه کسی برای درمان با RF فرکشنال مناسب است؟

روش‌های غیرجراحی جوانسازی پوست در بین مردم محبوبیت فزاینده‌ای پیدا کرده‌اند. علت این است که این نوع درمان‌ها تقریبا برای همه مناسب‌ هستند و انجام آنها درد زیادی به همراه ندارد و به‌سرعت می‌توان به زندگی روزمره بازگشت. درمان جوانسازی پوست با دستگاه RF فرکشنال را می‌توان برای افراد بالای 16 سال اعمال کرد.

افرادی که مشکلات کم خونی، سرطان و بیماری‌های عفونی دارند، نمی‌توانند تحت این درمان قرار گیرند. علاوه بر این، RF فرکشنال برای کسانی که از دارو استفاده می‌کنند، مشکلات مزمن دارند و نیاز به استفاده از داروهای رقیق‌کننده خون دارند، روش مناسبی نیست. افراد بالای 16 سال که مجبور به استفاده از هیچ دارویی نیستند، می‌توانند تحت این درمان قرار گیرند.

جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال

 

درمان جوانسازی پوست با RF فرکشنال چقدر طول می‌کشد؟

در روش جوانسازی صورت با دستگاهRF  فرکشنال از سوزن‌هایی با نوک بسیار کوچک استفاده می‌شود. از آنجایی که این سوزن‌ها سوراخ‌های کوچکی را روی پوست باز می‌کنند، ممکن است ناحیه درمان شده، پوسته‌پوسته شود. در درمان‌های سوزنی، احتمال بروز عفونت وجود دارد. به همین دلیل، بهتر است این درمان را در مکان‌های مجهز و سالم مانند کلینیک سعادت آباد انجام دهید.

جوانسازی پوست با دستگاهRF  فرکشنال را می‌توان با توجه به نوع پوست فرد به جلسات مختلفی تقسیم کرد. مدت زمان درمان، بستگی به برنامه‌ریزی پزشک با توجه به نوع پوست دارد. این درمان با توجه به وضعیت پوست، امکان دارد به‌طور متوسط در 3 جلسه تکمیل شود. به‌طور متوسط باید بین هر جلسه، یک ماه فاصله وجود داشته باشد.

آیا جوانسازی با RF فرکشنال دردناک است؟

این درمان در مقایسه با روش‌های جراحی، بسیار بی‌دردسر و بدون مشکل است. قبل از درمان جوانسازی پوست با دستگاه RF فرکشنال می‌توان از برخی کرم‌های ضد درد مخصوص استفاده کرد. این کرم‌ها در حین و بعد از استفاده، برای به حداقل رساندن درد بیمار استفاده می‌شوند. پس از درمان، ممکن است سوزش خفیفی روی پوست ایجاد شود. علاوه بر این، هیچ دردی در حین و بعد از استفاده وجود ندارد.

جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال

خطرات جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال 

دلیل اینکه همه افراد در هر سنی از روش جوانسازی با دستگاه RF فرکشنال استفاده می‌کنند، این است که هیچ زخم یا ردی روی پوست باقی نمی‌گذارد. این روش بر بافت‌های زیر پوست تاثیر می‌گذارد و هیچ اثری روی بافت‌های سطح پوست ندارد. به همین دلیل، در کل می‌توان گفت یک درمان بی‌خطر و بدون مشکل است.

اثرگذاری درمان جوانسازی پوست با RF فرکشنال

هنگامی که درمان انجام می‌شود، سوزن‌هایی در عمق‌های مختلف روی پوست اثر انرژی فرکانس رادیویی ایجاد می‌کنند. با این اثر انرژی، بافت‌های رو و زیر پوست گرم می‌شوند. در نتیجه، تولید سلول با اثر این گرما افزایش می‌یابد که باعث تجدید پوست می‌شود و سلول‌ها در مدت زمان کوتاهی تجدید می‌شوند.

با این درمان، متابولیسم نیز تسریع می‌شود و گردش خون افزایش می‌یابد. در نتیجه، مرگ سلولی و مشکلات گردش خون که با افزایش سن شروع می‌شوند از بین می‌روند. به این ترتیب پوست می‌تواند فرصت بازسازی سریع‌تر را پیدا کند. در نتیجه، جوان‌تر به نظر می‌رسد.

مناطق تحت درمان جوانسازی پوست با دستگاه RF فرکشنال

روش جوانسازی پوست با دستگاه RF فرکشنال را می‌توان در بسیاری از نقاط پوست مورد استفاده قرار داد. می‌توان آن را در تمام قسمت‌های ناحیه گردن و صورت و ناحیه قفسه سینه اعمال کرد. به جز این موارد، این روش برای رفع چین‌وچروک دور چشم و جوان کردن پوست دست نیز کاربرد دارد.

به‌طور کلی جوانسازی با دستگاه RF فرکشنال را می‌توان در مناطقی که چین‌وچروک روی پوست دیده می‌شود، اعمال کرد. این درمان برای از بین بردن آکنه روی پوست و جای جوش نیز موثر است. از دیگر کاربردهای این درمان می‌توان به تنگ کردن منافذ روی پوست، بازیابی ترک‌های پوستی و از بین بردن اسکارهای جراحی اشاره کرد.

ملاحظات پیش از انجام درمان

روش جوانسازی با دستگاه RF فرکشنال را می‌توان بر اساس یک برنامه مشخص انجام داد. به همین دلیل، پزشک شما پس از درخواست، برنامه‌ریزی دوره‌ای انجام می‌دهد. قبل و در طول درمان باید از استعمال دخانیات و الکل خودداری کنید. علاوه بر این، باید پزشک را در جریان داروهایی که استفاده می‌کنید، قرار دهید. پیش از انجام این درمان نباید از داروهای رقیق‌کننده خون مانند آسپرین و وارفارین استفاده کنید.

جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال

اطلاعات کلی برای انجام درمان جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال

بهتر است پیش از اقدام برای جوانسازی با دستگاه RF فرکشنال، این توصیه‌ها را به ذهن بسپارید:

 • با صلاحدید پزشک، برخی از محصولات مراقبت از پوست را می‌توان برای تسکین و نرم کردن پوست قبل از درمان استفاده کرد.
 • این روش معمولا 30 تا 70 دقیقه طول می‌کشد.
 • ممکن است در 5 تا 6 ساعت اول پس از عمل، بثورات غلیظی ایجاد شوند. در صورت مشاهده هرگونه عارضه جانبی اضافی، باید با پزشک خود تماس بگیرید. این بثورات به‌طور متوسط در عرض 24 تا 72 ساعت صورتی‌رنگ خواهند شد و سپس ناپدید می‌شوند.
 • باید توجه داشته باشید که به جز کرم‌های مرطوب‌کننده توصیه‌شده توسط پزشک، از هیچ داروی دیگری استفاده نکنید.
 • مناطق درمان نباید در روز جلسه، با آب تماس داشته باشند. اگر درمان در ناحیه صورت اعمال می‌شود، نباید آرایش کرد.
 • امکان دارد بعد از درمان، ناحیه مورد نظر کمی متورم شود.
 • پس از انجام درمان، حداقل به مدت 3 روز از قرارگیری در معرض نور خورشید دوری کنید.
 • پس از انجام درمان به‌هیچ‌وجه ناحیه درمان شده را لمس نکنید تا دوره بهبودی طولانی نشود.

 

کلینیک سعادت آباد
به دنبال جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال هستی؟
اول با چند متخصص جراحی زیبایی مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.

جمع‌بندی

امروزه جوانسازی پوست از طریق روش‌های متنوعی انجام می‌شود. هر فردی پس از گذراندن یک جلسه مشاوره با پزشک می‌تواند یکی از این روش‌ها را انتخاب کند. یکی از موثرترین راه‌ها برای مبارزه با علائم پیری در پوست، جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال است. در کلینیک سعادت آباد این درمان زیر نظر متخصصین باتجربه و در محیطی سالم انجام می‌شود تا هیچ‌گونه نگرانی برای بیماران وجود نداشته باشد. 

سوالات متداول

 1. جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال چه تاثیری روی پوست دارد؟

به کمک این دستگاه، منافذ پوست جمع‌تر می‌شوند و همین امر باعث خواهد شد پوست صورت چرب نشود.

 1. جوانسازی صورت با دستگاه RF فرکشنال چقدر طول می‌کشد؟

یک جلسه درمانی با دستگاه RF فرکشنال معمولا بین 30 تا 70 دقیقه زمان می‌برد.

 1. چه کسانی برای درمان با دستگاه RF فرکشنال مناسب‌ هستند؟

تمامی افراد بالای 16 سال می‌توانند برای این درمان اقدام کنند.

 1. آیا جوانسازی با دستگاه RF فرکشنال عوارض دارد؟

خوشبختانه این روش درمانی موثر، عوارض جانبی چندانی ندارد و تنها ممکن است پس از درمان کمی تورم و پوسته‌پوسته شدن را تجربه کنید.