برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ

برای همه افراد پیش می‌آید که دست‌کم یک‌بار از تتوی خودشان پشیمان شوند و بخواهند آن را پاک کنند. به لطف پیشرفت‌های مدرن، امکان پاک کردن تتو با دستگاه‌های مختلف فراهم شده است. برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ یکی از بهترین روش‌های حذف تتو به شمار می‌رود.

برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ

آشنایی با دستگاه لیزر Q سوئیچ

استفاده از لیزر Q سوئیچاین روزها به یک روش رایج برای حذف تتو تبدیل شده است. حدود 30 سال پیش، از لیزرهای CO2 برای پاک کردن تتو استفاده می‌شد. این لیزرها، بسیار به پوست آسیب می‌زدند و زخم بزرگی برجای می‌گذاشتند. از 20 سال پیش تاکنون، دستگاه کیوسوئیچ مورداستفاده قرار می‌گیرد. این دستگاه با سرعت بالاتر، نتیجه بهتر و آسیب کم، به‌خوبی جوهر تتو را از پوست پاک می‌کند.

کیوسوئیچ، امروزه بهترین دستگاه پاک‌ کننده تاتو به شمار می‌رود. این دستگاه، اشعه‌های لیزر با فاصله زمانی نانوثانیه‌ای را به محل تتو می‌تاباند. این اشعه‌ها، باعث خرد شدن تتو می‌شوند. انرژی این اشعه‌ها برای پاک کردن تاتو بسیار بالا است؛ اما زمان تابش آن‌قدر کوتاه است که پوست هیچ آسیبی نمی‌بیند. کلینیک سعادت آباد خدمات برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ را با نتیجه 100%  به همه مراجعه‌کنندگان عزیز ارائه می‌دهد.  

دیگر کاربردهای دستگاه Q سوئیچ

دستگاه لیزر Q سوئیچ، به‌جز پاک کردن تاتو با لیزر، کاربردهای فراوان دیگری نیز دارد. این دستگاه می‌تواند طول‌موج‌های مختلفی از نور را تولید کند که برای مصارف گوناگون زیباسازی پوست، جوان سازی پوست و درمان پوست کاربرد دارند.

  • درمان سرخی پوست یا رنگدانه انبوهی (pigmentation)
  • درمان لکه پوست ناشی از آفتاب
  • درمان ملاسما
  • فیشال صورت
  • رفع چروک صورت و خال
  • رفع جای جوش و آکنه

نحوه برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ

با استفاده از دستگاه حذف تاتو Q سوئیچ، پالس‌های نور با انرژی بالا و مدت‌زمان بسیار کوتاه، به محل تاتو تابانده می‌شوند. این پالس‌ها توسط جوهر تاتو جذب می‌شوند. آنگاه، جوهر تاتو به ذرات خرد تقسیم می‌شود. ذرات حاصل، توسط بدن انسان جذب و نابود خواهند شد.

برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ معمولا طی 8 الی 20 جلسه، یا بیشتر، صورت می‌گیرد. فاصله زمانی هر جلسه با جلسه بعد، چند هفته خواهد بود. تعداد جلسات لازم برای حذف تتو به سایز و محل آن، عمق جوهر و نوع پوست افراد بستگی دارد. استفاده از دستگاه کیو سوئیچ، یک راه موثر، بسیار ایمن و کم‌خطر برای پاک کردن تتو است.

برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ

3 روش برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ

مدل‌های مختلف دستگاه لیزر کیو سوئیچ می‌توانند طول‌موج‌های مختلفی داشته باشند. هرکدام از این طول‌موج‌ها، اثرگذاری متفاوتی برای پاک کردن تاتو با لیزر دارند. 3 طول‌موج اصلی مورداستفاده برای حذف تاتو با لیزر Q سوئیچ عبارت‌اند از: اندیاگ (Nd:YAG)، الکساندرایت (alexandrite) و روبی (Ruby).

هرکدام از این طول‌موج‌ها، می‌توانند رنگ‌های مشخصی از جوهر تاتو را پاک کنند. برای مثال، طول‌موج اندیاگ با رقم بین 532 تا 1604 نانومتر، برای حذف رنگ‌های گرم ازجمله زرد، قرمز و سفید، مناسب‌تر است. البته با تنظیم طول‌موج، می‌تواند برای پاک کردن تاتو مشکی و آبی نیز موثر باشد. ترکیب این طول‌موج با لیزر الکساندرایت و روبی، کمک می‌کند حذف تتو با هر رنگ و سایزی امکان‌پذیر شود.

برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ

مزایای دستگاه پاک کننده تتو کیوسوئیچ

دستگاه‌های کیوسوئیچ، چند مزیت دارند. به همین دلیل، بهترین دستگاه پاک کننده تاتو هستند. متخصصان کلینیک سعادت آباد، سال‌ها خدمات برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ را ارائه کرده‌اند. این دستگاه کاملا مورد تایید است و نتایج آن، تضمینی هستند.

داشتن چند طول‌موج

برخی از انواع دستگاه حذف تاتو، فقط یک طول‌موج دارند؛ اما لیزر Q سوئیچ می‌تواند هم‌زمان چند طول‌موج را روی پوست اعمال کند. به همین دلیل، قابلیت حذف کامل همه رنگ‌های جوهر تتو را خواهد داشت.

کیفیت و دقت بی‌نظیر

حرف Q در عبارت Q سوئیچ، برگرفته از عبارت انگلیسی Quality یا کیفیت است. کمتر دستگاهی می‌تواند چنین تنظیماتی داشته باشد که پالس‌هایی با انرژی بسیار بالا، ولی زمان بسیار کوتاه روی پوست اعمال کند.

رایج بودن

دستگاه Q سوئیچ، بهترین روش حذف تاتو ازنظر مشتریان به شمار می‌رود. بیشتر افراد، این روش را برای پاک کردن تاتو انتخاب می‌کنند. درنتیجه، مزایا و عوارض حذف تاتو با آن و همچنین دیگر جنبه‌های فنی مربوطه، کاملا شناخته شده هستند.

کمترین خطر و ریسک

برداشتن تتو با استفاده از دستگاه Q سوئیچ در مقایسه با دیگر روش‌ها، کمترین خطر را برای سلامتی پوست خواهد داشت.

هزینه پاک کردن تاتو با لیزر Q سوئیچ

قیمت حذف تاتو با این دستگاه، با توجه به نتایج 100% تضمینی آن، ارزش هزینه کردن را دارد.

برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ

عوارض برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ

پاک کردن تتو با لیزر کیو سوئیچ، در حالت عادی هیچ‌گونه عوارض جدی نخواهد داشت. یکی از عوارض خفیف و رایج آن برای پوست‌های حساس، سرخ شدن ناچیز پوست بلافاصله بعد از حذف تتو است. در مواردی، تا چند دقیقه بعد از اعمال لیزر، پوست رنگ خاکستری یا سفید به خود می‌گیرد.

در مواقع بسیار نادر، در صورت استفاده نادرست از دستگاه لیزر کیوسوئیچ، ممکن است عوارض جدی‌تری رخ دهند. متخصصان کلینیک سعادت آباد، با تکیه بر تجربه طولانی‌مدت و مهارت‌های تخصصی خود، اطمینان حاصل می‌کنند که هیچ‌یک از این عوارض برای مراجعه‌کنندگان عزیز اتفاق نیفتد.

زخم

در صورت عدم استفاده صحیح، دستگاه می‌تواند پوست را زخم کند. این زخم‌ها معمولا زیرپوستی هستند و در نگاه نخست، چندان به چشم نمی‌آیند.

درد

برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ به‌طور طبیعی، درد ناچیزی دارد. در صورت استفاده ناصحیح، این درد افزایش خواهد یافت و ناراحتی ایجاد می‌کند. ما در کلینیک سعادت آباد، از روش‌های مختلف برای پیشگیری از دردهای جزئی و تسکین آن‌ها استفاده می‌کنیم.

تجمع رنگدانه در پوست

احتمال تجمع رنگدانه در پوست (سرخ شدن چشمگیر پوست) پس از جلسات، نسبتا بالا خواهد بود؛ زیرا این دستگاه حرارت زیادی تولید می‌کند.

حذف تتو در کلینیک سعادت آباد (Tattoo Removal)

در کلینیک سعادت آباد، می‌توانید هم خدمات مشاوره تتو و هم خدمات پاک کردن تتو دریافت کنید. یک روش رایج برای پاک کردن تاتو با لیزر در این مرکز، استفاده از دستگاه کیوسوئیچ است. ما در این کلینیک، بهترین مدل‌های دستگاه از برندهای مطرح و تمامی تجهیزات جانبی لازم را در اختیار داریم. با مراجعه به متخصصان باتجربه ما، بهترین نتایج را برای حذف تاتو خود کسب خواهید کرد.

 

کلینیک سعادت آباد
به دنبال حذف تتو های بدنت هستی؟
اول با چند متخصص جراحی زیبایی مشورت کن.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.

جمع‌بندی

دستگاه کیو سوئیچ، انتخاب اول بسیاری از مشتریان کلینیک سعادت آباد برای پاک کردن تاتو با لیزر به شمار می‌رود. برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ مزایای فراوانی به همراه دارد. این دستگاه به دلیل پالس‌های پرانرژی و کوتاه‌مدت، بدون ایجاد هرگونه آسیب در پوست، تتو را حذف می‌کند. به دلیل برخورداری از طول‌موج‌های مختلف، نتایج حذف تاتو با این دستگاه، کاملا تضمینی هستند.

سوالات متداول

  1. تفاوت لیزر پیکو با لیزر Q سوئیچ چیست؟

پاک کردن تاتو با کیو سوئیچ، مزایای فراوانی دارد. دستگاه کیوسوئیچ، دارای چند طول موج است و برای خرد کردن ذرات بزرگ‌تر، مانند ذرات جوهر تتو، بهتر خواهد بود. لیزر پیکو، فقط یک طول موج دارد و برای ذرات کوچک‌تر، مانند آسیب‌های پوستی بهتر عمل می‌کند. انرژی پالس‌ها در پیکو بالاتر و مدت‌زمان آن‌ها کوتاه‌تر است.

  1. هر جلسه برای برداشتن تتو با دستگاه Q سوئیچ چقدر طول می‌کشد؟

هر جلسه بین 12 تا 15 دقیقه به طول می‌انجامد. فاصله هر جلسه با جلسه بعدی، حدودا 3 تا 4 هفته خواهد بود.

  1. هزینه پاک کردن تاتو با لیزر دستگاه کیوسوئیچ چقدر است؟

هزینه حذف تاتو با لیزر کیو سوئیچ، به عواملی مانند تعداد جلسات لازم، سایز تتو، نوع تتو و نوع پوست فرد بستگی دارد.

  1. هزینه مشاوره تاتو در کلینیک سعادت آباد چقدر است؟

جهت اطلاع از قیمت مشاوره پوست و تاتو در کلینیک سعادت آباد، می‌توانید با شماره تماس‌های این کلینیک تماس حاصل فرمایید.

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.