پروفایلو چیست
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۰۱-۱۱

پروفایلو چیست

خوشبختانه این روزها به مدد پیشرفت تکنولوژی؛ روش‌های بسیار مختلف و متنوعی روی کار آمده که از طریق آنها بتوانید پوست جوان‌تری داشته باشید. قطعا هر چقدر که خدمات زیبایی افزایش پیدا کند، روی اعتماد به نفس هم تاثیر مستقیم دارد. پروفایلو جزو آن دسته از مواردی است که شاید خیلی از شما در مورد آن شنیده باشید؛ اما اطلاعات دقیقی از آن ندانید. مثلا اینکه نمی‌دانید مزایا و معایب آن چیست. ما در این مبحث تصمیم گرفتیم که راجع به این موضوع صحبت کنیم که مزایا و معایب پروفایلو چیست و آیا می‌تواند به عنوان یک اقدام مناسب برای جوانسازی و زیبا کردن صورتتان به حساب بیاید یا خیر. 

پروفایلو چیست

تعریف پروفایلو چیست؟ 

قبل از اینکه با مزایا و معایب پروفایلو آشنا شوید، اول باید یک تعریف دقیق در مورد آن بدانید و متوجه شوید که پروفایلو چیست. پروفایل به عنوان یک راهکار کاملاً جدید برای زیبایی و جوانسازی پوست معرفی می‌شود. 

در واقع یک ماده‌ای است که آن را داخل پوست تزریق می‌کنند و باعث جوانسازی و برجسته کردن نقاط مختلف صورت می‌شود. ترکیبی که داخل پروفایلو وجود دارد، شامل هیالورونیک اسید تثبیت شده است. شرکتی تحت عنوان ایبسا این ترکیب را تولید کرده تا از طریق آن بتواند چربی ادغام شده روی پوست را به حالت متعادل برساند و از اشکالات و ایرادات موجود در آن جلوگیری کند یا حتی نواقص را از بین ببرد.

این ژل می‌تواند عاملی برای بهبود آسیب‌های پوستی مخصوصاً در نواحی حساس باشد. استفاده از آن هیچ ضرری ندارد و خیلی راحت و طبیعی زیبایی دوچندان را به پوستتان برمی گرداند. 

پروفایلو می‌تواند عاملی برای حفظ رطوبت پوست بوده، خاصیت ارتجاعی پوست را هم حفظ کرده و از هر لحاظ گزینه مناسبی برای زیبایی پوست خواهد بود. در واقع تفاوت‌های زیادی با پر کننده‌های سنتی دارد که می‌تواند حجم و ساختار خوب را به صورت کاملاً طبیعی روی پوستتان به وجود آورده و آن را آبرسانی کند. 

ویژگی منحصر به فرد پروفایلو چیست؟ 

علاوه بر تعریف پروفایلو باید راجع به ویژگی‌های آن هم اطلاعات داشته باشید. ویژگی منحصر به فرد و خاصی که در مورد پروفایلو وجود دارد، این است که هیالورونیک اسید داخل آن غلظت خیلی بالایی دارد. در واقع فرمولاسیون آن کاملاً متفاوت است. داخل آن هیالورونیک اسید با وزن مولکولی بالا و پایین تشکیل شده و همین باعث می‌شود که پوست شما در نواحی مختلف بتواند اسید را به اندازه متعادل جذب کند و به صورت یکنواخت روی پوست جذب گردد. به خاطر همین است که نتیجه آن کاملاً طبیعی است.

‌ بعد از اینکه پروفایلو تزریق می‌کنید؛ هیچ قسمتی از پوست شما بیش از حد برجسته یا بیش از حد لاغر و فرو رفته نیست. استفاده از این مواد می‌تواند عاملی برای تحریک کلاژن و الاستین هم باشد. 

تزریق پروفایلو باعث می‌شود که مواد به صورت طبیعی زیر پوست شما پخش گردد. وجود این مواد داخل پوست باعث می‌شود که آبرسانی افزایش پیدا کند. در نتیجه کلاژن سازی هم بالا می‌رود. همه این‌ها روی کیفیت پوست تاثیر بسیار شگرفی خواهد داشت و می‌تواند به شدت بهتر از تزریق ژل عمل کند.

مزایای پروفایلو 

بهتر است که راجع به این موضوع هم صحبت کنیم که مزایای پروفایلو چیست و استفاده از آن می‌تواند چه خاصیتی برای پوستتان داشته باشد. اگر نیازمند کسب اطلاعات در مورد مزایای پروفایلو هستید، این قسمت مخصوص شماست. 

تحریک تولید کلاژن 

کلاژن ساختار اصلی پوست را تشکیل می‌دهد. اگر شما بتوانید کاری کنید که پوستتان به طور طبیعی کلاژن سازی داشته باشد، یعنی توانسته‌اید پروتئینی را روی پوست ایجاد کنید که باعث پشتیبانی و حفاظت از آن می‌شود‌. اگر سن افزایش پیدا کند، تولید کلاژن به مراتب کم خواهد شد. در صورتی که پروفایلو این کلاژن‌سازی را تحریک می‌کند. بعد از مدت زمانی کلاژن‌ها عاملی برای پر کردن چین و چروک، خطوط ریز و افتادگی پوست می‌شوند و در نهایت پوست شفاف‌تری را تجربه می‌کنید. 

بهبود حالت ارتجاعی پوست 

خدمات پوست باید بتوانند الاستیسیته یا خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهند. وقتی که سن بالا می‌رود، خاصیت ارتجاعی پوست به طور طبیعی کم خواهد شد. پروفایلو می‌تواند عاملی برای تولید الاستین باشد و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش دهد. در واقع یک پروتئین ضروری است که این کشسانی طبیعی را به پوست شما برگردانده و عاملی برای جلوگیری از افتادگی پوست و بهبود رنگ کلی پوست‌ خواهد بود. 

کاهش خطوط ریز و چین و چروک 

از دیگر مزایای پروفایلو این است که استفاده از این روش خطوط ریز و چین و چروک را نه تنها در اطراف چشم و دهان، بلکه روی پیشانی هم کاهش می‌دهد. هیالورونیک اسید داخل آن باعث می‌شود که نواحی مختلف چین و چروک نداشته باشند و خطوط پر شوند و  در نتیجه پوست بعد از تزریق جوان‌تر و صاف‌تر دیده خواهد شد 

آبرسانی به پوست 

پیش از این گفته شد که هیالورونیک اسید چیست و از چه ماده‌ای تشکیل شده است. استفاده از پروفایلو به عنوان یک هیالورونیک اسید قوی باعث آبرسانی پوست می‌شود. اگر پوست شما به هر دلیلی رطوبت خود را از دست داده، می‌توانید از این روش استفاده کنید تا مولکول‌های آب را روی پوست تثبیت کند و بتواند سلول‌های پوستی را سالم نگه دارد و رطوبت را متعادل کند. 

روش کم تهاجم 

از جمله روش‌هایی که باعث می‌شود شما بتوانید پوست سالمی داشته باشید و سختی زیادی را متحمل نشوید، پروفایلو است. پروفایلو یک روش غیر جراحی با حالت کم تهاجم است؛ یعنی حداقل میزان عوارض،  ناراحتی و درد را به وجود می‌آورد. تنها چیزی که احساس می‌کنید سوزن‌هایی به شدت ظریف هستند که روی پوست شما وارد می‌شوند اما خیلی از افراد از بی‌حسی هم استفاده می‌کنند که همان سوزن‌های ریز هم احساس نشود.‌

در نتیجه به عنوان یک روش بدون درد، سوزش و ناراحتی یک نتیجه عالی به شما می‌بخشد. 

اثرات طولانی مدت 

هیچ چیز بهتر از این نیست که شما یک خدمات زیبایی را انجام دهید و شاهد اثرات آن در طولانی مدت باشید. تزریق پروفایلو یک روش غیر جراحی است اما به عنوان یک درمان طولانی مدت آن را می‌شناسند‌. البته ممکن است که نتایج برای افراد مختلف متفاوت باشد؛ اما به هر حال اثرات آن تا ۶ تا ۱۲ ماه روی صورت‌تان باقی می‌ماند که مدت زمان قابل توجهی هم است. 

کمترین عوارض جانبی 

از دیگر مواردی که به عنوان مزایای پروفایلو می‌توان به آن اشاره کرد، این است که نیازی به مرخصی نخواهید داشت. یعنی شما می‌توانید یک ساعت خاصی به مطب مراجعه کنید، تزریقات را انجام دهید و به محل کار برگردید. البته که بهتر است فعالیت بدنتان را تحت کنترل داشته باشید تا ورم افزایش پیدا نکند اما به هر حال کمترین عوارض جانبی برای این نوع درمان وجود دارد. فقط ممکن است در محل تزریق کمی ورم، قرمزی یا در بعضی از موارد کبودی داشته باشید که به زودی برطرف خواهد شد و نتیجه درمان خیلی زود مشخص می‌شود. 

پروفایلو چیست

معایب پروفایلو 

بالاتر برایتان توضیح دادیم که مزایای پروفایلو چیست. اگر  واقع بین باشیم، باید در مورد معایب آن هم صحبت کنیم. شاید خیلی از کلینیک‌ها راجع به معایب پروفایلو برایتان توضیح نداده باشند. پس اگر قصد انجام این کار را دارید، حتماً در مورد معایب هم اطلاعات داشته باشید. 

واکنش در محل تزریق 

محل تزریق روی صورت اهمیت بسیار زیادی در نوع واکنش پوستتان دارد. بعضی از افراد ممکن است در بعضی از نواحی خاص صورتشان با واکنش خاصی مواجه شوند. مثلاً ورم خفیف، حساسیت به لمس، کبودی و قرمزی در قسمت‌های مختلف پوست ممکن است متفاوت باشد. این واکنش‌ها در بعضی از موارد قابل پیش‌بینی نیستند؛ مثلاً ممکن است تزریق پروفایلو روی چانه هیچ عوارضی را ایجاد نکند اما روی گونه شما واکنش بسیار زیادی را نشان دهد. در نتیجه بهتر است که منتظر این قضیه باشید و در صورت بروز؛ تعجب نکنید. 

واکنش‌های آلژیک 

هر گونه خدمات زیبایی که انجام می‌دهید، ممکن است عامل ایجاد حساسیت باشد. آلرژی به پروفایلو و هیالورونیک اسید هم از این قاعده مستثنا نیست. این آلرژی ممکن است علائمی مانند ورم، کهیر یا خارش را در پی داشته باشد و باعث شود که شما در این دوران کمی اذیت شوید که البته قابل تحمل است. اما برای اینکه مطمئن باشید آسیب خاصی به بدنتان وارد نمی‌شود، حتماً در مورد آلرژی‌هایی که دارید به پزشک توضیح دهید و بپرسید که آیا مشکلی برایتان ایجاد می‌کند یا خیر. 

عفونت 

هرگونه تزریق ژل، بوتاکس، پروفایلو، هیالورونیک اسید و غیره خطر عفونت را دارد. اگرچه احتمال ایجاد عفونت در این موارد بسیار پایین است اما به هر حال باید آن را در نظر گرفت. به خاطر همین است که توصیه می‌کنیم به پزشکانی مراجعه کنید که در این زمینه کاملاً تجربه دارند و می‌توانند در یک محیط کاملاً تمیز و استریل شده کارشان را به صورت حرفه‌ای انجام دهند و خطر ابتلا به عفونت را هم کاهش دهند. 

ایجاد توده روی پوست 

اگر در مورد اینکه معایب پروفایلو چیست، مطالعه کرده باشید، حتماً در موارد نادری به ایجاد توده یا ندول روی پوست برخورد کرده‌اید. در مواردی که پزشک به اندازه کافی تخصص نداشته باشد، ممکن است یک سری برجستگی یا توده‌هایی روی محل تزریق به وجود بیاید؛ البته که جای نگرانی نیست. معمولاً بعد از گذشت مدت زمانی این برجستگی‌ها هم برطرف می‌شوند و شما می‌توانید شاهد یک پوست کاملاً صاف باشید. 

عوارض عروقی 

از دیگر معایب پروفایلو، عوارض مربوط به عروق است که در موارد نادری اتفاق می‌افتد. یعنی افرادی که سابقه ابتلا به بیماری‌های قلبی داشته‌اند، ممکن است دچار انسداد رگ‌های خونی شوند یا آسیب بافتی به بدن آنها وارد گردد. برای اینکه احتمال ابتلا به چنین خطراتی به حداقل برسد، حتماً باید مراقبت‌های بهداشتی و پزشکی را به خوبی رعایت کنید. از طرفی به جایی مراجعه کنید که تکنیک‌های تزریق را به خوبی رعایت می‌کند. 

دیگر عوارض جانبی 

از دیگر عوارض جانبی که باید به آن اشاره کرد، خارش، سر درد یا علائم خفیف مثل آنفولانزا است. این علائم برای همه اتفاق نمی‌افتد اما به هر حال به عنوان مواردی است که باید بررسی شود. اگر هم به این نوع عوارض جانبی دچار شدید، بدانید که کوتاه مدت و موقتی است و بعد از مدتی بدون اینکه کار خاصی انجام دهید، خود به خود برطرف خواهد شد؛ پس جای نگرانی وجود ندارد. 

معرفی کلینیک برای تزریق پروفایلو 

با توضیحاتی که در مورد معایب پروفایلو برایتان ارائه دادیم، اگر بتوانید کلینیکی را پیدا کنید که به صورت تخصصی در این زمینه فعالیت می‌کند؛‌ تزریق پروفایلو را بدون خطری انجام خواهید داد. بدین منظور ما کلینیک زیبایی سعادت آباد را پشنهاد می‌کنیم و علت هم این است که تمامی اصول بهداشتی و استریل در محیط انجام می‌شود. نکته مهم بعدی اینکه پزشکانی که در این کلینیک فعالیت می‌کنند، سابقه کار بسیار عالی دارند. از هر لحاظ وضعیت شما را بررسی می‌کنند و توضیحات کافی را در اختیارتان قرار می‌دهند. از طرفی اگر کیس مناسبی برای انجام این کار نباشید، حتماً به شما خواهند گفت. 

جمع‌بندی 

پروفایلو به عنوان یک روش زیبایی و جوانسازی پوست شناخته می‌شود؛ اما قبل از انجام آن باید خوب تحقیق کرد و متوجه شد که مزایا و معایب پروفایلو چیست. ما در این مقاله نه تنها راجع به پروفایل صحبت کردیم، بلکه مزایا و معایب آن را هم به طور کامل برایتان شرح دادیم تا اگر قصد انجام این کار را دارید، به اندازه کافی با آن آشنایی داشته باشید. پروفایلو می‌تواند یک روش جوانسازی بسیار عالی برای افرادی باشد که می‌خواهند پوست خود را آبرسانی کنند و به صورت نامحسوس درجه شفافیت و زیبایی پوست را هم افزایش دهند. 

برخی از سوالات متداول 

در این بخش به تعدادی از سوالات متداول شما در مورد مزایا و معایب پروفایلو پاسخ داده خواهد شد. 

اثر پروفایلو تا چه مدت زمانی باقی می‌ماند؟ 

تاثیر پروفایلو ۶ الی ۱۲ ماه باقی خواهد ماند. البته این یک بازه زمانی میانگین است که ممکنِ برای بعضی از افراد حتی بیشتر از ۱۲ ماه هم تاثیراتش باقی بماند. 

آیا پروفایلو برای پوست خشک و کم آب گزینه مناسبی است؟ 

پروفایلو باعث آبرسانی و افزایش رطوبت پوست می‌شود. در نتیجه شخصی با پوست خشک و کم آب بهترین گزینه برای تزریق پروفایلو است.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.