لیفت صورت بهتر است با تزریق چربی
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۱۱-۱۱

لیفت صورت بهتر است با تزریق چربی

با پیشرفت تکنولوژی و روش‌های زیبایی اکنون گزینه‌های متعددی برای دستیابی به لیفت صورت و جوان‌تر کردن این ناحیه از بدن وجود دارد. با آنکه در گذشته جراحی پلاستیک تنها راه دستیابی به این هدف بود؛ در حال حاضر می‌توان با روش‌های کم خطر مانند لیفت صورت با نخ یا تزریق چربی چین و چروک‌های صورت را کاهش داد. با این حال تشخیص اینکه کدام گزینه برای لیفت صورت مناسب‌تر است، بسیار اهمیت دارد. برای انتخاب درست ما در این مطلب از کلینیک زیبایی سعادت آباد می‌خواهیم به شما بگوییم که لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ پس با ما همراه باشید.

لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی

معرفی دو روش پرطرفدار و کم عوارضِ لیفت صورت

آیا تا به حال این اتفاق برای شما افتاده است که پس از نگاه کردن خود در آینه به این فکر فرو بروید که چین و چروک‌های موجود در صورتتان چقدر شما را زشت‌ کرده‌اند!؟ وجود چین و چروک‌ها و افتادگی پوست بخش طبیعی از پیری است؛ اما این تغییرات می‌توانند سبب شوند که شما در هنگام حضور در جامعه اعتماد به نفس و عزت نفس کافی را نداشته باشید. خوشبختانه گزینه‌های مختلفی برای جوانسازی پوست پیش روی شما هستند که می‌توانند به تجدید اعتماد به نفس شما کمک کرده و شما را جوان‌تر نشان دهند. تزریق چربی و لیفت صورت با نخ دو روش برای جوان‌تر نشان دادن صورت هستند که با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند. برای آنکه بهتر بتوانیم به جواب سوال لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ برسیم، لازم است توضیحات اندکی در رابطه با هر کدام از این تکنیک‌ها به شما عزیزان ارائه دهیم:

 لیفت صورت با نخ

یکی از روش‌های غیر جراحی برای رفع افتادگی صورت، لیفت با نخ است. طی این روش متخصص قصد دارد بدون انجام جراحی پوست صورت شما را سفت کند. این سفت شدن با استفاده از ورود بخیه به زیر پوست حاصل می‌شود. این نخ‌ها با قرارگیری در زیر پوست به سفت شدن تدریجی صورت شما کمک می‌کنند. در حقیقت نخ‌ها در زیر پوست نامرئی شده و به تدریج اثر لیفتینگ ایجاد می‌شود. این روش کم خطر به بیماران اجازه می‌دهد تا به سرعت به کارهای روزمره خود بازگردند. 

لیفت صورت با تزریق چربی

تزریق چربی یکی دیگر از تکنیک‌ها برای حجم دهی به صورت محسوب می‌شود. در این روش برخلاف تزریق ژل، از فیلرهای مصنوعی استفاده نمی‌شود؛ بلکه برای انجام آن از نواحی دارای چربی زیاد مانند باسن، قسمت بیرونی ران، قسمت داخلی ران، کمر، زیر شکم و ... کمک می‌گیرند. چربی مکان‌های نام برده که نوعی اهدا کننده چربی به حساب می‌آیند، سبب می‌شوند که جاهای خالی صورت پر به نظر برسند. در واقع متخصص با به کار بردن تکنیک‌هایی، آنها را به صورت تزریق می‌کند. 

لیفت صورت یا تزریق چربی؛ دوراهی سخت!

 با افزایش سن پوست صورت پیر و افتاده می‌شود. پیر شدن پوست صورت سبب می‌شود تا این قسمت از بدن جذابیت خود را از دست بدهد. خوشبختانه تعداد خدمات زیبایی پوست موجود برای کاهش افتادگی پوست صورت در حال افزایش است. از آنجایی که بیماران همواره به دنبال روش‌های کم خطرتر برای جوانسازی صورت هستند، تکنیک‌های لیفت با نخ و تزریق چربی از محبوب‌ترین گزینه‌ها تلقی می‌شوند؛ اما لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ تفاوت آنها در چیست؟ باید اقرار کرد که این دو روش با یکدیگر تفاوت‌هایی دارند که برای انتخاب نهایی آنها باید بدانید لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ در ادامه می‌خواهیم تمام جنبه‌های مختلف این دو عمل را بررسی کنیم:

 میزان ماندگاری

یکی از جنبه‌های مقایسه لیفت صورت با نخ یا تزریق چربی در رابطه با میزان ماندگاری آنها است. متقاضیان مشتاق هستند بدانند که هر کدام از این تکنیک‌ها تا چقدر روی صورتشان ماندگار است؟ چنانچه تزریق چربی را انتخاب کنید، برای مدت ماندگاری آن نمی‌توان عدد دقیقی را بیان کرد. باید توجه داشته باشید که در بار اول تزریق چربی نیمی از چربی تزریق شده جذب بدن می‌شود؛ بنابراین برای گرفتن نتایج بهتر لازم است به تمدید چربی برای بار دوم و سوم بپردازید. با برنامه‌ریزی درست در رابطه با فواصل تمدید تزریق چربی می‌توانید از آن ماندگاری زیادی را انتظار داشته باشید. 

در رابطه با لیفت صورت با نخ هم باید بگوییم که میزان ماندگاری این روش تا حد زیادی به نوع نخ‌های استفاده شده بستگی دارد. این نخ‌ها هم در ماه‌های اولیه کمی توسط بدن جذب می‌شوند؛ اما تاثیرات ناشی از آنها یعنی کلاژن سازی به مراتب افزایش خواهد یافت. در صورت استفاده از نخ‌های کاگ از لیفت صورت با نخ می‌توان بیش از یک سال توقع ماندگاری داشت. در مقابل اگر پزشک لیفت صورت را با نخ‌های سیلوئت انجام دهد، نتایج ناشی از آن حتی تا سه سال نیز باقی خواهند ماند.

نتایج

در پاسخ به لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ باید به نتایج آنها نیز توجه ویژه‌ای داشته باشید. باید بگوییم که هم تزریق چربی و هم لیفت صورت با نخ هر دو ضخامت پوست را افزایش داده و سبب جوانسازی آن می‌شوند. به علاوه با هر دوی آنها امکان فرمدهی و حجم دهی به صورت وجود دارد. با این حال باید هدف خود از انجام این تکنیک‌ها را مشخص کنید؛ به بیانی در ابتدا تعیین کنید که می‌خواهید تغییر را در کدام قسمت از صورتتان ایجاد نمایید؟ برای جوانسازی نواحی مانند ابرو، بینی، گونه، اطراف چشم‌ها، غبغب، شقیقه، خطوط خنده و غم عمدتاً لیفت صورت با نخ پیشنهاد می‌شود؛ یعنی متقاضیان برای افزایش کلاژن‌سازی و رفع افتادگی این نواحی از صورت لیفت را انتخاب می‌کنند؛ اما چنانچه قصد دارید تغییرات مربوطه را در لب، گونه‌ها، فک و چانه و چین و چروک‌ها ایجاد کنید، یا گودی زیر چشم خود را بهبود ببخشید، تزریق چربی راهکار بهتری است؛ بنابراین خیلی راحت می‌توان متوجه شد که برای مشاهده بهترین نتایج از این روش‌ها لازم است به درستی ناحیه مورد نظر را انتخاب کنید؛ برای مثال اگر دوست دارید گودی زیر چشمتان برطرف شود، طبیعتاً تزریق چربی ایده بهتری است؛ اما برای لیفت ابرو توصیه می‌شود لیفت با نخ را انتخاب کنید.

 افراد مناسب برای تزریق چربی و لیفت صورت با نخ 

علاوه بر تعیین هدف از انجام این روش‌ها لازم است برای پاسخ به سوال لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ به کاندیدای مناسب هر کدام از آنها بپردازیم. تزریق چربی به صورت یکی از گزینه‌های فوق العاده برای افرادی است که قصد دارند حجم بخشی از صورت را افزایش دهند. به هر حال افزایش سن یا برخی از رژیم‌ها موجب می‌شوند که حجمی از صورت شما از دست برود؛ اما تزریق چربی خیلی خوب می‌تواند حجم از دست رفته را به ناحیه بازگرداند؛ در نتیجه چین و چروک‌ها و گودی‌های صورت نیز از بین می‌روند. لیفت صورت با نخ نیز از طریق افزایش کلاژن سازی، جوانی از دست رفته را به صورت اهدا می‌کند. خبر خوب اینکه هم آقایان و هم خانم‌ها می‌توانند هر دوی این روش‌ها را امتحان کنند. اگر مشکل یا بیماری خاصی ندارید و هنوز پوست شما آنقدر شل و افتاده نشده، بهتر است لیفت با نخ را امتحان کنید؛ اما چنانچه سنتان بالا رفته و با شلی بیشتری در پوستتان مواجه شده‌اید، توصیه می‌شود تزریق چربی را امتحان کنید. البته برای تجربه هر کدام از روش‌های گفته شده لازم است جز بیماران خاص و افراد حساس نباشید؛ چرا که لین موارد جز محدودیت‌های کلی لیفت صورت محسوب می‌شوند.

 مراحل انجام روش‌ها

 برای آنکه درک بهتری از لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی داشته باشید، لازم است نحوه انجام هر کدام از تکنیک‌ها را برای شما توضیح دهیم. تزریق چربی از طریق چربی بدن خودتان انجام می‌شود؛ یعنی متخصص مقداری از چربی‌های نواحی اهدا کننده را استخراج کرده و پس از آماده سازی به ناحیه مورد نظر از صورت تزریق می‌کند. این روش بات استفاده از دستگاه ساکشن انجام می‌شود تا چربی مورد نیاز به دست آید. البته چربی مورد نیاز برای انجام این روش آنقدر زیاد نیست که فکر کنید یک عالمه چربی از شما گرفته می‌شود. برای انجام لیفت صورت با نخ روش کاملاً متفاوت است. در این تکنیک پزشک ابتدا صورت شما را در ناحیه مشخص شده بی‌حس می‌کند تا در طول انجام این عمل سرپایی دردی را احساس نکنید. پس از اثر داروی بی‌حسی، سوراخ‌هایی روی ناحیه ایجاد می‌شوند که نخ‌های مخصوص از آنها عبور داده می‌شوند؛ به این ترتیب از طریق کشش، افتادگی پوست برطرف شود. پس همانطور که متوجه شدید مراحل و نحوه انجام این دو تکنیک کاملاً با یکدیگر متفاوت هستند.

 مقدمات انجام روش‌ها 

اگر هنوز هم نمی‌دانید که لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؟ باید این دو روش را از لحاظ آمادگی‌های قبلی نیز بررسی کنید. به طور کلی برای انجام این تکنیک‌ها مقدمات تقریباً مشابهی وجود دارد که رعایت آنها شما را به گرفتن نتایج طبیعی‌تر و بهتر نزدیک می‌کند؛ برای مثال پزشک از شما می‌خواهد که در روزها و هفته‌های قبل از انجام تزریق چربی و لیفت صورت با نخ، مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین را کنار بگذارید. همچنین باید از سیگار و الکل را خودداری نمایید. اگر می‌خواهید نتیجه موثرتری از تزریق چربی کسب کنید، پیشنهاد می‌شود در شب قبل آب زیادی بنوشید.

 دستورالعمل‌های لازم پس از انجام روش‌ها

همانند آمادگی‌های قبلی، اقدامات پس از انجام تزریق چربی و لیفت صورت با نخ با یکدیگر اشتراکات زیادی دارند. البته به دلیل آنکه در روش تزریق چربی ساکشن انجام می‌شود، باید مراقبت‌های بیشتری را انجام دهید. در کل در دوران نقاهت سعی کنید آرایش کردن را کنار گذاشته و صورت خود را تحت فشار قرار ندهید. همچنین برای کاهش درد احتمالی پس از رفع اثرات بی‌حسی، از کمپرس سرد برای تسکین دادن ناحیه استفاده کنید.

عوارض جانبی و ریسک‌ها

 برای بسیاری از افراد در مبحث لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی، عوارض و خطرات مهم است. پس از انجام هر دوی این روش‌ها ممکن است عوارض طبیعی همچون تورم، درد و کبودی را تجربه کنید. چنانچه پس از عمل اقدامات لازم را انجام ندهید، ممکن است این عوارض با شدت بیشتری اتفاق بیفتند. با آنکه هر دوی این روش‌ها تکنیک‌های کم تهاجم و کم خطری محسوب می‌شوند؛ اما در رابطه با تزریق چربی در موارد نادر ممکن است نکروز و آمبولی ایجاد شود. همچنین با لیفت از طریق نخ نیز ممکن است بدن فرد آن را رد کرده و نسبت به آن حساسیت نشان دهند.

هزینه تکنیک‌ها

این حقیقت تلخ است؛ اما باید بپذیرید که خدمات زیبایی پوست عمدتاً جز موارد تحت پوشش بیمه‌های درمانی به حساب نمی‌آیند! اگر هنوز هم بین انتخاب این دو روش مردد هستید و نمی‌دانید که لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی، خوب است نگاهی به هزینه هر دوی آنها بیندازید. در روش لیفت با نخ به دلیل آنکه از نخ‌های خاصی استفاده می‌شود، ممکن است هزینه بالا رود. در مقابل هزینه تزریق چربی به دلیل استفاده از چربی‌های بدن خود زیباجو کمی کمتر است. درست است که هزینه‌ها با یکدیگر مشابه نیستند؛ اما برای انتخاب نباید به خاطر پرداخت هزینه کمتر تصمیم نادرستی بگیرید.

تصمیم با شماست

برای دانستن لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی؛ این دو تکنیک را از نظرهای مختلفی بررسی کردیم. هر دو روش جهت جوانسازی پوست صورت انجام می‌شوند؛ اما در این میان تزریق چربی با تزریق چربی از بدن خود فرد به نواحی خاصی از صورت انجام می‌شود؛ در حالی که لیفت با نخ از طریق ورود نخ‌های پزشکی به ناحیه صورت می‌گیرد. در کل توصیه می‌کنیم در جلسه مشاوره با پزشک در کلینیک زیبایی سعادت آباد هدف خود را از انجام لیفت مشخص کنید تا بر اساس میزان ماندگاری و هزینه‌ها بتوانید تصمیم بهتری بگیرید. 

برخی از سوالات متداول 

پیدا کردن پاسخ لیفت صورت با نخ بهتر است یا تزریق چربی، به شما در انتخاب تکنیک مناسب کمک زیادی می‌کند. اگر هنوز هم سوالاتی در این رابطه دارید، بهتر است نگاهی به لیست پرسش و پاسخ‌های زیر بیندازید:

 درد لیفت از طریق نخ کمتر است یا ورود چربی به صورت؟

 به دلیل استفاده از مواد بی‌حسی موضعی هر دوی این روش‌ها با درد کمی همراه هستند؛ اما اصولاً به دلیل به انجام لیپوساکشن در تزریق چربی ممکن است درد بیشتری را احساس کنید. 

مزایای لیفت با نخ چیست؟

لیفت با نخ می‌تواند مزایای بی‌نظیری همچون عوارض محدود و دوره نقاهت کوتاه داشته باشد.

هزینه لیفت با نخ بیشتر است یا پر کردن صورت با چربی؟

 با آنکه نباید هزینه معیار مهمی برای تصمیم گیری و انتخاب شما باشد؛ اما به طور کلی هزینه لیفت با نخ بیشتر از پر کردن صورت با چربی است. 

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.