سفید کردن واژن با لیزر
خدمات لیزر۱۴۰۲-۳۰-۰۹

سفید کردن واژن با لیزر

داشتن یک رابطه جنسی موفق در زندگی زناشویی علاوه بر داشتن یک رابطه عاطفی قوی و عاشقانه نیازمند آن است که اندام زوجین به نظر یکدیگر مطلوب به نظر برسد زمانیکه هر یک از زوجین به خصوص خانم‌ها دچار نقص یا عیوبی در بدن به خصوص در ناحیه تناسلی می‌شوند رابطه زناشویی نیز دچار اختلال می‌شود؛ زیرا خانم‌ها به دنبال بروز این عیوب دچار کاهش اعتماد به نفس، خجالت و احساس شرم می‌شوند از این رو درمان مشکلات ناحیه تناسلی و یا پیشگیری از بروز آن علاوه بر افزایش اعتماد به نفس در خانم‌ها موجب تداوم رابطه عاطفی زندگی زناشویی و داشتن تجربه موفق رابطه جنسی می‌شود.

یکی از مشکلاتی که خانم‌ها اغلب به دلیل سبک زندگی غلط و ناسالم در ناحیه شرمگاهی دچار می‌شوند "تیرگی واژن" است. خانم‌ها با تیره شدن پوست ناحیه تناسلی احساس خوبی نخواهند داشت که همین امر موجب انزوا و دوری آن‌ها از داشتن رابطه جنسی و حضور در فعالیت‌های ورزشی می‌شود به طور کلی کیفیت زندگی خانم‌ها پس از ابتلا به تیرگی واژن دچار افت و کاهش می‌شود. از این رو بسیاری از افراد راه‌های مختلف خانگی و درمان‌های دارویی را برای سفید کردن مجدد واژن امتحان می‌کنند. گاه این روش‌ها تأثیر و موفق است اما در بیش‌تر موارد بهبودی حاصل نمی‌شود. به همین دلیل به این دسته از افراد توصیه می‌شود به محض مشاهده تغییرات رنگ پوست ناحیه تناسلی به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند.

علل تیرگی واژن

همانطور که گفته شد، تیرگی واژن اغلب به دنبال سبک زندگی ناسالم بروز می‌یابد اما در مواردی خانم‌ها به دنبال عواملی مانند استفاده از مکرر از تیغ و ژیلت، تعریق زیاد در ناحیه تناسلی، کمبود برخی ویتامین‌ها، پوشیدن لباس‌های زیر پلاستیکی و نامطلوب، پوشیدن لباس‌های بسیار تنگ، عدم خشک کردن واژن بعد از رفتن به سرویس بهداشتی و مرطوب ماندن واژن، تغییرات شدید وزن، ابتلا به عفونت‌های مکرر قارچی و عفونی واژن، بارداری و زایمان‌های مکرر و ابتلا به برخی بیماری‌های پوستی دچار تیرگی واژن می‌شوند.

سفید کردن واژن با لیزر

سفید کردن واژن و رفع تیرگی آن به کمک لیزر توسط دستگاه‌های مختلفی انجام می‌شود که انتخاب نوع دستگاه بر حسب علت عارضه بروز یافته، شدت آن و ژنتیک بیمار توسط پزشک صورت می‎گیرد. به طور کلی پزشک با استفاده از اشعه‌های بی‌خطر دستگاه‌های لیزر رنگدانه‌هایی به نام ملانین که در زیر پوست تجمع یافته‌اند را از بین می‌برد و در نتیجه تیرگی واژن برطرف می‌شود. لیزر درمانی باید طی چند جلسه و در فواصل زمانی مشخص انجام شود. هر جلسه لیزر درمانی حدود 20 الی 30 دقیقه به طول می‌انجامد.

انواع دستگاه‌های لیزر برای سفید کردن واژن

از جمله دستگاه‌های مورد تایید برای رفع تیرگی واژن می‌توان به دستگاه‌ لیزر co2 فرکشنال یا کیوسوئیچ، دستگاه لیزر مونالیزا، دستگاه آراف نیدلینگ فرکشنال، لیزر اربیوم یاگ و دستگاه کربوکسی تراپی اشاره کرد. درمان با هر یک از دستگاه‌ها حدوداً به 4 الی 6 جلسه مراجعه بیمار به کلینیک نیاز دارد که بین هر جلسه باید تقریباً یک ماه فاصله زمانی رعایت شود. هر دستگاه دارای مزایا و معایب منحصر به خود است که زمانیکه بیمار جهت مشاوره و معاینه قبل از درمان به پزشک مراجعه کند پس از انتخاب نوع دستگاه پزشک اطلاعات کافی به بیمار ارائه می‌کند.

مزایای سفید کردن واژن با لیزر

رفع تیرگی و سفید کردن واژن با لیزر دارای مزایای بسیاری است که از جمله مهم‌ترین آن می‌توان به انجام آن به صورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی عمومی اشاره کرد. سفید کردن واژن با لیزر بدون ایجاد برش و بخیه برای بیماران انجام می‌شود و افراد می‌توانند بلافاصله پس از اتمام جلسات درمان تنها با رعایت برخی موارد به زندگی اجتماعی خود ادامه دهند و در محل کار خود حاضر شوند. از آنجایی که اشعه‌های لیزر موجب تحریک کلاژنسازی و افزایش جریان خون می‌شوند خانم‌ها پس اتمام جلسات درمان علاوه بر داشتن واژن سفید احساس افزایش تمایل جنسی خواهند کرد. از دیگر مزایای درمان به کمک این روش می‌توان به عدم نیاز بیمار به بستری شدن در منزل یا کلینیک اشاره کرد. هم‌چنین خانم‌هایی که علاوه بر تیرگی واژن از دیگر مشکلات واژن مانند شل شدگی و افتادگی واژن رنج می‌برند می‌توانند تمام عارضه‌های خود را توأم در یک جلسه انجام دهند.

عوارض سفید کردن واژن با لیزر

استفاده از لیزر یک تکنیک ایمن و کم تهاجمی است اما هیچ روشی صد درصد ایمن و بدون عارضه نیست و ممکن است با عوارضی همراه باشد. عوارض بهره‌مندی از لیزر برای درمان تیرگی واژن بسیار خفیف و قابل تحمل است و درمان را با ریسک مواجه نمی‌کند. التهاب، احساس گرما، سوزش خفیف، درد بسیار خفیف از جمله عوارض درمان با لیزر است که با رعایت توصیه‌های ارائه شده توسط پزشک قابل کنترل است.

نتایج سفید کردن واژن با لیزر

این روش به قدری نتیجه دهی سریع دارد که حتی بعد از اولین جلسه نیز می‌توان شاهد نتیجه شد اما در برخی از موارد برای داشتن نتیجه بهتر، نیاز است تا چند جلسه لیزر را تکرار شود. در این صورت نتیجه نهایی بعد از پایان جلسات لیزر مشخص می‌شود اما به صورت کلی نتیجه نهایی و قطعی بعد از یک ماه قابل رؤیت است.

آیا لیزر درمانی برای رفع تیرگی واژن دردناک است؟

ممکن است بیماران سوزش بسیار مختصری را حس کنند برای همین توصیه می‌شود بیمار از کرم‎های بی‌حسی موضعی حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت قبل از لیزر استفاده کنند و یا کمی زودتر در کلینیک حضور پیدا کنند تا پزشک از داروی بی‌حسی استفاده کند و پس از تأثیر گذاری درمان را آغاز کند.

دارو درمانی توأم  با جلسات لیزر

به بیماران توصیه می‌شود حین جلسات لیزر درمانی از خود درمانی و استفاده از کرم‌های لایه‌بردار شیمیایی خودداری کنند؛ زیرا این مسئله ممکن است در روند درمان تداخل ایجاد کند و یا درمان را با تأخیر مواجه سازد. تنها در مواردی بیماران مجاز به استفاده از لایه بردار و کرم‌های روشن ‌کننده واژن می‌باشند که پزشک تجویز و توصیه کرده باشد. کرم‌های روشن کننده انواع مختلفی دارد که حاوی ترکیباتی است که می‌توانند به کاهش ملانین و کم شدن اثر هایپر پیگمنتاسیون کمک‌ کند.

آیا لیزر درمانی در قدرت باروری افراد تأثیر می‌گذارد؟

متأسفانه برخی بر این باور هستند که اشعه‌های لیزر می‌تواند بر قدرت باروری خانم‌ها آثار سوء بگذارد اما این در حالیست که باید گفت زمانیکه خانم‌ها برای رفع تیرگی مراجعه می‌کنند پزشک با تنظیم دستگاه، طول اشعه‌ها را به گونه‌ای وارد واژن می‌کند که صرفاً بر روی پوست تأثیر می‌گذارد و حتی به لایه‌های عمیق آن نیز آسیب وارد نمی‌سازد از این رو اشعه‌های لیزر ارتباط و تداخلی با تخمدان و فعالیت‌های آن ندارد.

رابطه جنسی پس از لیزر درمانی

برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب بهتر است بیماران به مدت ۵ روز بعد از سفید کردن واژن از رابطه جنسی بپرهیزید. به طور کلی به خانم‌ها توصیه می‌شود پس از جلسات لیزر از انجام هر فعالیتی که موجب افزایش خون رسانی و تعریق در ناحیه واژن می‌شود به مدت 5 روز خودداری کنند.

بهترین کلینیک رفع تیرگی واژن با لیزر در تهران

کلینیک پوست سعادت آباد با مجموعه‌ای کامل از برترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا و با متخصصان مجرب و کارآمد و پرسنل دوره دیده در تمامی زمینه‌های مربوط به جوانسازی تجربیات موفقیت ‌آمیزی داشته است. از این رو بیماران می‌توانند با خیال آسوده در این مرکز خدمات مورد نظر را دریافت و پس از درمان کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشند.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.