تزریق انواع ژل لب
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۳۰-۱۰

تزریق انواع ژل لب

امرزه تزریق ژل لب یکی از کارهای پرطرفدار در صنعت زیبایی است. شاید خیلی از شما به این موضوع فکر کنید که بینی می‌تواند بیشترین تغییر را روی صورتتان ایجاد کند و  به خاطر همین به سراغ رینوپلاستی می‌روید. در صورتی که تزریق ژل لب می‌تواند یکی از جذاب‌ترین تغییراتی باشد که روی صورتتان به وجود می‌آورید. البته به شرطی که صورت را از حالت طبیعی خارج نکنید و تنها زمانی سراغ این کار بروید که واقعاً به آن نیاز دارید.

مشاوره با پزشک متخصص می‌تواند به شما کمک کند که در این مورد تصمیم بهتری بگیرید اما به هر حال اگر قصد انجام این کار را دارید، بهتر است که انواع مدل ژل لب را بشناسید که در این مقاله راجع به این موضوع صحبت می‌کنیم. هر کدام از این مدل‌ها برای صورت‌های متفاوتی مناسب هستند که با اطلاعات کافی می‌توانید یک انتخاب درست داشته باشید. 

انواع تزرق ژل لب

انواع مدل‌های تزریق ژل لب 

مدل‌های مختلفی برای پروسه تزریق ژل لب وجود دارد که هر کدام از آنها ویژگی‌های مختص خودشان را داشته و شکل صورت هر کسی را به گونه‌ای متفاوت تغییر می‌دهند. اینکه کدام مورد برای شما بهتر است، بستگی به نظر و سلیقه خودتان و همچنین نظر پزشکتان دارد. به خاطر همین در این مقاله به معرفی آنها می‌پردازیم تا بتوانید در انتخاب تزریق ژل درست تصمیم بگیرید. 

ژل لب کمانی 

این نوع ژل لب باعث ایجاد فرمی می‌شود که تمرکز اصلی آن بیشتر روی لب بالایی است. در واقع لب بالایی شبیه به کمان می‌شود و ظاهر آن کی شبیه به دیگر فرم‌های لب نیز است. افرادی که می‌خواهند یک تزریق ژل کاملاً طبیعی روی لب‌های خود داشته باشند، معمولاً به سراغ این نوع مدل می‌روند. اگر لب‌های بالای شما بیش از حد کوتاه هست، می‌توانید از این مدل استفاده کنید. استفاده از آن باعث می‌شود که سن‌تان کمتر نشان داده شود و همچنین عاملی برای ایجاد طراوت، شادابی و کلاژن روی لب‌ها است. 

ژل لب هالیوودی 

از دیگر مدل‌های ژل لب باید به فرم هالیوودی اشاره کرد که یکی از انواع پرطرفدار است. معمولاً در سریال‌های تلویزیونی هم با این مدل ژل لب بیشتر مواجه شده‌اید. این نوع ژل هم برای لب بالا و هم برای لب پایین استفاده می‌شود و باعث افزایش حجم در آنها خواهد شد. استفاده از این ژل لب باعث می‌شود که تمرکز افراد روی اجزای دیگر صورت شما کم شود و لب‌هایتان بیشتر از همه به چشم بیاید. 

ژل لب کلاسیک 

در بین تمامی انواع مدل ژل لب نوع کلاسیک برای افرادی مناسب است که در بین مدل‌های مختلف سردرگم هستند. اگر هنوز شک دارید و نمی‌دانید کدام یک از این مدل‌ها می‌تواند برای صورتتان مناسب باشد، کلاسیک را انتخاب کنید. اینگونه خیالتان راحت است که با تمامی مدل‌های صورت همخوانی دارد و نه تنها می‌تواند ظاهر اولیه صورت شما را به شکل طبیعی حفظ کند، بلکه یک صورت شیک و کلاسیک را هم تحویل‌تان می‌دهد. 

ژل لب صدف 

در بین تمامی خدمات زیبایی، ژل لب به عنوان یک راهکار پرطرفدار برای تغییر چهره تلقی می‌شود؛ مخصوصاً اگر ژل لب مدل صدف را انتخاب کرده باشید. در این نوع ژل لب تمرکز پزشک بیشتر روی لب پایین است؛ دقیقاً متضاد مدل کمانی که در آن، روی لب بالا بیشتر تمرکز می‌شود. لب پایین در این مدل شبیه به دو قطره اشک در مرکز لب حجیم  و شکل صدفی پیدا می‌کند و شما می‌توانید با مدل‌های مختلف لب بالا آن را ترکیب کنید و یک ظاهر جذاب را روی صورت‌تان به وجود بیاورید. 

ژل لب روسی 

مدل ژل لب روسی یکی از پرطرفدارترین مدل‌هایی است که همیشه آن را پیشنهاد می‌کنند. این ژل لب مربوط به عروسک‌های تو در توی روسی است. شکل کاملاً خاص و منحصر به فردی را به لب‌های شما می‌دهد. در واقع تزریق آن به این صورت است که فیلرها را بیشتر در مرکز و وسط لب تزریق می‌کنند تا حجم این قسمت افزایش پیدا کند. در واقع شبیه به حالت لب لیفت شده است. 

قسمت‌های کنار معمولاً حالت عادی خودشان را حفظ می‌کنند. البته باز هم تزریق باید متناسب با خطوط اطراف لب باشد. به خاطر اینکه شکل لب‌ها متفاوت است، نتیجه هم ممکن است در افراد مختلف با یکدیگر فرق کند اما به هر حال در نظر داشته باشید که وسط لب بیشتر حالت برجسته و حجیم دارد. 

ژل لب عروسکی 

مدل ژل لب عروسکی هم به عنوان مدل‌های پرطرفدار معرفی می‌شود. البته که پزشکان مختلف روش‌های متفاوتی را برای تزریق این ژل در نظر می‌گیرند اما نتیجه آنها شبیه به هم است. هدف از تزریق ژل در این مدل؛ این است که لب‌ها شبیه به لب عروسک باربی شود و به خاطر همین هم است که به آن ژل لب عروسکی گفته می‌شود. اگر لب عروسک باربی را دیده باشید، متوجه می‌شوید که دقیقاً قرار است لب‌های شما چه حالتی پیدا کند. در کل دنیا این نوع تزریق ژل به عنوان پرطرفدارترین نوع تزریق به حساب می‌آید. 

ژل لب نچرال 

این روزها افراد زیادی به دنبال تغییر چهره هستند اما تغییراتی که طبیعی به نظر برسد که به اصطلاح به آنها نچرال هم گفته می‌شود. تزریق ژل لب طبیعی این مزیت را دارد که لب‌های شما را زیبا می‌کند اما فرم اصلی آن را تغییر نمی‌دهد. در واقع لب‌ها بعد از تزریق ژل کاملاً طبیعی به نظر می‌رسد. تزریق فیلر باید به گونه‌ای باشد که کمتر کسی بتواند آن را تشخیص دهد. یعنی همه متوجه می‌شوند که لب‌های شما زیباتر شده یا به طور کل صورت شما تغییراتی داشته اما متوجه نمی‌شوند که دقیقاً چه اقداماتی را انجام داده‌اید. 

به خاطر همین است که مدل ژل لب نچرال این روزها نسبت به گذشته طرفدار بیشتری پیدا کرده است. در این نوع تزریق پزشک تمرکز می‌کند تا بتواند نسبت بین گوشه‌های خارجی لب بالا و پایین را به حالت متعادل و متناسبی برساند. از انواع مدل ژل‌های لب برای این نوع تزریق استفاده می‌کند تا یک لب حجیم اما طبیعی داشته باشید.

انواع تزریق ژل لب

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب 

فرقی ندارد که چه مدل ژل لبی تزریق کرده باشد؛ در هر صورت مراقبت‌های بعد از آن جزو مواردی است که باید رعایت کنید تا بتوانید به نتیجه خوبی هم برسید. ما در این بخش قصد داریم که مراقبت‌های بعد از تزریق ژل لب را به شما معرفی کنیم تا با آگاهی بیشتری آنها را به کار بگیرید. 

استفاده از کیسه و کمپرس یخ 

بعد از اینکه پروسه تزریق ژل لب انجام می‌شود، پزشک توصیه می‌کند که حتما از کیسه یخ استفاده کنید. قرار دادن یخ روی لب می‌تواند عاملی برای کاهش ورم، درد و سوزش باشد. در حقیقت سرما باعث می‌شود که عوارضی مانند ورم و التهاب بهتر کنترل شود و همچنین عاملی برای تسکین درد هم خواهد بود. 

 ورم بعد از تزریق ژل به عنوان یک اتفاق طبیعی رخ می‌دهد. برای اینکه ورم را کم کنید، باید یخ را مدتی روی لب‌ها قرار دهید. با انجام این کار ورم لب کم خواهد شد و به مرور هم حجم بعد از تزریق کمتر می‌شود.

پرهیز از ورزش‌های سنگین و شنا 

بعد از اینکه تزریق ژل لب را انجام می‌دهید، باید به مدت ۲۴ الی ۴۸ ساعت ورزش را کنار بگذارید. تا ۴۸ ساعت هرگز نباید در معرض دمای بالا مثل سونا قرار بگیرید، زیرا گرما و حرارت زیاد باعث می‌شود که فشار خون افزایش پیدا کند و ورم تا حد زیادی بالا برود. بهترین حالت این است که به مدت ۲ الی ۳ روز از شنا کردن دور باشید. زیرا کلر داخل آب استخر، مشکلات پوستی را ایجاد می‌کند. البته که شما می‌توانید بعد از چنین اتفاقاتی از خدمات پوست استفاده کنید اما به هر حال بعضی از آسیب‌ها جبران ناپذیر هستند. پس سعی کنید که در این مدت زمان از انجام فعالیت‌هایی مانند ورزش و شنا جداً خودداری کنید. 

جلوگیری از مصرف داروهای رقیق کننده 

بعد از اینکه ژل لب را تزریق می‌کنید، باید حواستان باشد که از داروهای رقیق کننده مثل وارفارین یا آسپرین استفاده نکنید. این داروها باعث افزایش خونریزی در بدن شده و عوارضی مانند کبودی شدید را در محل تزریق به وجود می‌آورند. قبل از اینکه ژل لب را تزریق ‌کنید، حتماً باید در مورد داروهای مصرفی با پزشک صحبت کنید و اطلاعاتتان را افزایش دهید. 

توجه به نوع غذا خوردن 

تا زمانی که اثر داروی بی‌حسی به طور کامل از بین نرفته، حواستان به غذاهای مصرفی خود باشد که در غیر اینصورت ممکن است خطراتی را ایجاد کند. بهترین حالت این است که از غذاهای نرم استفاده کنید تا برای جویدن آن دچار مشکل نشوید. همچنین به سراغ استفاده از غذاهای تند و شور نروید، چراکه باعث تحریک لب‌ها می‌شود. 

پرهیز از مصرف الکل 

الکل باعث رقیق شدن خون شده و همین موضوع ورم، کبودی و التهاب را در محل تزریق افزایش می‌دهد. پس باید حواستان باشد که بعد از استفاده از ژل لب، الکل استفاده نکنید. فرقی ندارد که انواع مدل ژل لب چه باشد؛ در هر صورت استفاده از الکل عاملی برای افزایش ورم است، زیرا میزان آبرسانی و هیدراته بدن را کم کرده و به شدت هم آسیب زننده است. 

عدم استفاده از سیگار 

سیگار بعد از تزریق ژل لب عامل ابتلا به عفونت است. ترکیباتی داخل سیگار وجود دارد که فرایند ترمیم محل تزریق را دچار مشکل می‌کند و التهاب و عفونت را به وجود می‌آورد. پس بعد از اینکه تزریق انجام می‌دهید، از سیگار کشیدن خودداری کنید. 

دوش نگرفتن 

بعد از اینکه ژل لب را تزریق کردید، دوش نگیرید یا حمام نکنید. زیرا ورم و کبودی را بدتر می‌کند. سعی کنید که تمیزی صورت‌تان را حفظ کنید تا خطر ابتلا به عفونت کم شود. 

مصرف مسکن 

برای اینکه درد بدنتان بهبود پیدا کند، حتماً باید به سراغ استفاده از مسکن بروید. داروهایی مانند تیلنول هستند که درد و ورم را به خوبی کنترل می‌کنند. داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی را استفاده نکنید؛ زیرا یک رقیق کننده خون عالی هستند و ورم و کبودی را بدتر خواهند کرد. 

نخوابیدن روی صورت 

حتماً حواستان باشد بعد از اینکه تزریق ژل لب را انجام می‌دهید، روی صورت نخوابید یا سرتان را روی بالش بلند قرار ندهید. زیرا ورم افزایش می‌دهد. سعی کنید که سرتان در یک زاویه بالا قرار بگیرد تا جریان خون به لب‌ها وارد شود و ورم کاهش پیدا کند. خوابیدن روی صورت فشار به لب‌ها ورم را افزایش داده و روند بهبودی را به تاخیر می‌اندازد. 

ماساژ لب 

بعد از اینکه تزریق ژل لب را انجام می‌دهید، ماساژ لب هم می‌تواند کمک کننده باشد و به عنوان یک روش مراقبتی به حساب بیاید. ماساژ باعث می‌شود که ژل لب راحت‌تر جذب شده و داخل قسمت تزریق راحت‌تر پخش گردد. خود پزشک یا دستیار او نحوه تزریق را به شما توضیح می‌دهد و روش و زمانی که برای ماساژ نیاز است هم برای شما توضیح داده خواهد شد. بدون دستور پزشک هرگز خودتان اقدام به ماساژ دادن لب‌ها نکنید. تنها در صورتی این کار انجام دهید که او به شما گفته باشد. 

آرایش نکردن لب 

در این دوران هرگز نباید لب خود را آرایش کنید. زیرا احتمال ابتلا به عفونت بیشتر است. پس حتماً این مورد را رعایت کنید و در آرایش لب‌های خود عجله نداشته باشید. بعد از اینکه شرایط عادی می‌شود خیلی راحت می‌توانید این کار را انجام دهید. 

جمع‌بندی 

انواع مدل‌های ژل لب متفاوت هستند و به خاطر همین قبل از اینکه تزریق ژل انجام دهید، باید راجع به آنها تحقیق کنید. ما در این مقاله به طور کامل انواع این ژل‌ها را به شما معرفی کردیم و برایتان توضیح دادیم که هر کدام چه مدلی دارند و قرار است چگونه روی لبهایتان نمایان شوند. به هر حال اگر قصد تزریق ژل لب را دارید، به جایی مراجعه کنید که بالاترین سطح کیفیت خدمات را ارائه می‌دهد. ما کلینیک زیبایی سعادت آباد را پیشنهاد می‌کنیم که به صورت حرفه‌ای در این زمینه فعالیت کرده و همیشه به عنوان یکی از بهترین‌ها یاد می‌شود. 

برخی از سوالات متداول 

در این بخش به تعدادی از سوالات متداول شما در مورد انواع مدل ژل لب پاسخ داده خواهد شد.

پرطرفدارترین مدل ژل لب در کل دنیا کدام است؟ 

در کل دنیا ژل لب عروسکی پرطرفدارترین مدل تزریق ژل است. 

کدام یک از مدل‌های ژل لب باعث بزرگتر نشان دادن لب پایین می‌شود؟ 

اگر می‌خواهید لب پایین شما بزرگتر نشان داده شود، از مدل ژل لب صدفی استفاده کنید. 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.