آر اف بهتر است یا هایفو
خدمات زیبایی۱۴۰۲-۲۷-۱۰

آر اف بهتر است یا هایفو

روش‌های مختلفی برای جوانسازی پوست صورت وجود دارند که هر کدام فوایدی داشته و اثرات مختلفی روی پوست می‌گذارند. در این بخش قصد داریم که برایتان توضیح دهیم آر اف یا هایفو چه اثری برای جوانسازی صورت دارند. همچنین متوجه شوید که آر اف بهتر است یا هایفوتراپی. زیرا قرار است برایشان به اندازه کافی هزینه کنید، پس باید نتایج خوبی را روی صورتتان رقم بزنید و روشی را انتخاب کنید که بتواند صورت شما را به بهترین شکل ممکن جوان، شفاف و زیبا کند. چنانچه نیازمند کسب اطلاعات در این باره هستید، ما به طور کامل راجع به این روش‌ها صحبت می‌کنیم تا بدانید که کدام یک بهتر است. 

آر اف بهتر است یا هایفو

تعریف آر اف چیست؟ 

آر آر اف فرکشنال با استفاده از سوزن‌های ریزی انجام می‌شود که در پزشکی به آنها نیدل گفته می‌شود. این سوزنها بسیار ریز بوده و از طلا درست شده‌اند که تا حد زیادی باعث جوانسازی صورتتان خواهند شد. در واقع این سوزن‌های از جنس طلا عامل ایجاد حرارت هستند. عملکرد آنها به گونه‌ای است که عمق‌شان مدام تغییر می‌کند و شما بعنوان یک اپراتور می‌توانید این میزان را بین منفی سه دهم میلیمتر تا سه و نیم میلی‌متر تنظیم کرده و وارد پوست کنید. اگر نه؛ بعنوان یک زیباجو از این داستان آگاهی داشته باشید. آر اف از خدمات زیبایی به حساب می آید

این سوزن‌ها روی پوست یک خراش بسیار ملایم و معمولی ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود پوست دوباره خودش را اصلاح کرده و بازسازی کند. منظور از اصلاح و بازسازی این است که تمامی تو رفتگی‌ها، چال و چوله ها و فرورفتگی‌ها دوباره یکدست ‌شوند. لکه‌های سطحی و عمقی روی پوست کمرنگ شده و برطرف می‌گردد. 

ایجاد این خراش‌های سطحی باعث افزایش جریان خون زیر پوست شده، مشکلات پوستی را اصلاح می‌کند و باعث می‌شود که حرارت روی پوست به وجود بیاید. سپس پروتئین‌ها به صورت شوک شده وارد کار می‌شوند و همین باعث می‌شود که سلول‌های فیبروبلاست اقدام به تولید کلاژن کنند. سپس الاستین‌های آسیب دیده هم از بین می‌روند و کلاژن و الاستین جدید جایگزین آنها می‌گردد. در واقع این خراش سطحی یک آسیب کاملاً کنترل شده را به وجود می‌آورد که باعث می‌شود بعد از چند جلسه یک پوست صاف و بدون هیچ گونه لکی داشته باشید.

تعریف هایفوتراپی چیست؟ 

در پاسخ به اینکه آر اف بهتر است یا هایفو، باید گفت تفاوت‌هایی بین این دو وجود دارد اما بهتر است که اول یک تعریف دقیق از آنها داشته باشیم. هایفو باعث لیفت صورت خواهد شد؛ به این صورت که شل شدگی و افتادگی پوست را از بین می‌برد. 

در حقیقت دستگاهی مخصوص هایفو وجود دارد که یک سری امواج را روی پوست به وجود می‌آورد. این امواج باعث نفوذ به عمق دلخواه پوست شده و یک آسیب گرمایی کنترل شده را در آن ایجاد می‌کند. در حقیقت همین نفوذ به عمق پوست باعث می‌شود که یک لایه خاصی روی صورت تحت تاثیر قرار بگیرد که هدف آن هم چیزی جز لیفت پوست نخواهد بود.

دستگاه هایفو روی عمق چهار و نیم میلیمتری تنظیم می‌شود؛ یعنی عمق نفوذ آن روی صورت فقط در حد چهار و نیم میلی‌متر است و باعث می‌شود که لایه‌های زیرین پوست هم حالت لیفت پیدا کنند. بعد از این اتفاق؛ در نگاه دیگران انگار که پوست خود را به سمت بالا کشیده‌اید. انجام این کار تا حد زیادی روی جوان‌سازی پوست تاثیر دارد و چین و چروک را بهبود می‌بخشد. از طرفی همین باعث می‌شود که زیر پوستتان آب بیفتد و کمی حجم بگیرد. 

آر اف بهتر است یا هایفو

تفاوت آر اف و هایفو 

برای اینکه متوجه شوید هایفوتراپی را انتخاب کنید یا به سراغ آر اف بروید، اول باید تفاوت آنها را بدانید. 

قبل از آشنایی با تفاوت‌ها باید بدانید که نتیجه هر کدام از این روش‌ها بستگی به این دارد که سن‌تان چقدر باشد، پوست تا چه حد چربی از دست داده باشد یا عضلات زیرین پوست تا چه حد شل شده تا ببینید که نتیجه کار دقیقاً چگونه رقم می‌خورد. 

-اولین تفاوت مربوط به اثرات هرکدام از این روش‌ها است. گاهی اوقات ممکن است چین و چروک کمی روی صورت به وجود آمده باشد و شما بخواهید آنها را بپوشانید. همچنین ممکن است لک و رنگدانه‌های روی پوست به خاطر نور خورشید آسیب دیده و همین باعث کاهش کلاژن و الاستین در پوست شود و افتادگی و شل شدن را به صورت سطحی احساس کنید. در چنین شرایطی معمولاً هایفو بهتر عمل می‌کند، زیرا می‌تواند این شل شدگی را از بین ببرد. به خاطر همین  تفاوت آن بستگی به مشکل صورت شما دارد. به طور کل دستگاه هایفو به گونه‌ای طراحی شده که باعث ایجاد یک سری امواج متمرکز با دقت و شدت بالا روی لایه‌های عمیق‌تر پوست می‌شود که به آنها لایه‌های عضلانی هم گفته می‌شود.

- اما آر اف یک سری امواج گرمایی را روی صورت انتقال می‌دهد که این امواج گرمایی متمرکز نبوده و معمولاً به شکل واگرا انتقال پیدا می‌کند. انرژی گرمایی آر اف به بافت عمیق انتقال داده نمی‌شود؛ در صورتی که در هایفو چنین موردی بیشتر دیده خواهد شد. 

-تفاوت دیگری که بین این دو مورد وجود دارد، این است که تعداد دفعاتی که به آنها نیاز دارید تا بتواند تاثیر خودش را روی پوست بگذارد، در شرایط مختلف متفاوت خواهد بود. معمولاً برای اینکه هایفو تاثیرگذاری کاملی داشته باشد، با یک بار استفاده این اتفاق می‌افتد. اما برای آر اف معمولاً شما به ۴ تا ۶ جلسه طبق نظر پزشک نیاز دارید تا بتوانید تاثیر حداکثری آن را ببینید. 

آر اف بهتر است یا هایفو؟ 

در این بخش می‌خواهیم به سوال اصلی شما بپردازیم تا ببینیم که آر اف بهتر است یا هایفو؟! و باید کدام را انتخاب کرد. برای اینکه خیلی واضح در این باره توضیح داده باشیم، به شما خواهیم گفت که در چه شرایطی به سراغ استفاده از کدام روش بروید. 

در واقع هایفو برای افراد زیر گزینه مناسبی است: 

•اگر به هر دلیلی احساس می‌کنید که نیاز به پر کردن پوست صورت خود دارید و می‌خواهید چین و چروک‌های ریز روی پوست‌تان را از بین ببرید، هایفوتراپی گزینه بهتری است که باعث می‌شود پوست شما لیفت و سفت شود و در واقع به عمق بیشتری از پوست نفوذ می‌کند. 

•هایفو برای سفت شدنِ پوستی که شل شده (مخصوصاً این اتفاق در اطراف گردن، دکلته و چانه بیشتر اتفاق می‌افتد)، بهترین گزینه است. 

آر اف برای افراد زیر مناسب است: 

•اگر می‌خواهید روشی را امتحان کنید که نسبت به هایفو شدت کمتری داشته و عمق نفوذ آن در پوست کمتر باشد، به سراغ آر اف بروید. 

•اگر می‌خواهید قسمت‌های مختلف از جمله پوست ظریف پلک پایین را درمان کنید.

• چنانچه پوستتان بیش از حد افتادگی دارد، می‌توانید با این روش تا حد طبیعی آنها را بهبود ببخشید. پس اگر فکر می‌کنید که پوست شما نیازی به لیفت ندارد یا شل شدگی اتفاق نیفتاده، آر اف گزینه بهتری است. زیرا می‌تواند چین و چروک‌ها را به طور طبیعی از بین ببرد. 

•آر اف برای کسانی است که می‌خواهند از یک روش جوانسازی غیرتهاجمی استفاده کنند. در نتیجه اگر در سن جوانی می‌خواهید از این روش‌ها استفاده کنید، آر اف گزینه بهتری نسبت به هایفو است. 

مزایای هایفوتراپی 

بهتر است که در مورد مزایای هایفوتراپی اطلاعات داشته باشید تا راحت‌تر بتوانید به پاسخ سوال آر اف بهتر است یا هایفو برسید. مزایای انجام این روش شامل موارد زیر است: 

  • هایفو باعث بهبود چین و چروک‌ها روی گردن، سینه و صورت می‌شود.
  • ابروها، پلک‌ها و گونه‌ها را به خوبی لیفت می‌کند.
  • پوست شما را در نواحی که شل شده، چه روی صورت و چه روی گردن به خوبی سفت خواهد کرد.
  • انجام هایفو با هیچ‌ گونه درد و خونریزی همراه نخواهد بود. 
  • دوره نقاهت آن معمولا کوتاه است.
  • بعد از انجام این پروسه هم نیازی به استراحت ندارید، یعنی بعد از اینکه کارتان تمام می‌شود، می‌توانید زندگی روزمره خود را ادامه دهید.

** نکته مهم این است که بعد از هایفو ممکن است ورم یا قرمزی را روی صورت احساس کنید که به زودی برطرف خواهد شد. پس جای نگرانی وجود ندارد. **

مزایای آر اف 

در مورد مزایای آر اف هم باید اطلاعاتی داشته باشید تا بدانید که کدام یک می‌تواند گزینه بهتری برایتان باشد. به طور کل مزایای این روش شامل موارد زیر است: 

•این روش بدون هیچگونه درد و خونریزی انجام می‌شود. 

•همچنین می‌تواند عاملی برای تحریک و بازسازی کلاژن باشد.

•پوست شما را جوان و زیبا می‌کند.

•چربی‌های اضافه روی پوستتان را به خوبی از بین برده و یک پوست شاداب را به شما تحویل می‌دهد.

** البته که بعد از آر اف ممکن است سوختگی، ورم، قرمزی، مور مور شدن را هم تجربه کنید که طبیعی است. **

کلینیک مناسب برای انجام آر اف یا هایفو 

اکنون که برایتان توضیح دادیم که هر کدام تحت شرایط خاصی انجام می‌شود، در نتیجه باید بسنجید تا ببینید که کدام یک برای شما بهتر است. بهترین حالت این است که به جایی مراجعه کنید که می‌دانید خدمات عالی و با کیفیتی به شما ارائه می‌دهد. کلینیک زیبایی سعادت آباد به عنوان یکی از معتبرترین کلینیک‌هایی که در زمینه جراحی‌های زیبایی و همچنین تزریق ژل‌ها، بوتاکس و یا انجام اقدامات پوستی فعالیت می‌کند، از بهترین گزینه‌ها محسوب می‌شود. 

در حقیقت با مراجعه به این کلینیک، وضعیت پوستی شما مورد بررسی قرار می‌گیرد و مشکلات و نیاز پوست‌تان تشخیص داده می‌شود. در نهایت؛ در جلسه مشاوره پزشک برایتان توضیح می‌دهد که آر اف می‌تواند نتیجه بهتری برایتان رقم بزند یا هایفوتراپی.

بررسی نتایج و ماندگاری آر اف و هایفو 

مورد دیگری که می‌تواند به شما کمک کند تا متوجه شوید که آر اف بهتر است یا هایفو، نتایج و ماندگاری آنهاست. کلاژنی که بر اثر استفاده از آر اف تولید می‌شود، پوست شما را درخشان کرده و چین و چروک‌ها را بهبود می‌بخشد.

نتایج آن بعد از یک جلسه خودش را نشان می‌دهد. البته که ممکن است در بعضی از شرایط به خاطر عمیق شدن چین و چروک‌ها تعداد جلسات بیشتر هم شود و به طور کل در نظر بگیرید که اکثر افراد بین ۲ تا ۳ سال شاهد ماندگاری نتیجه این روش خواهند بود. 

در مورد نتایج و ماندگاری هایفو هم باید گفت که عوامل متعددی مانند سبک زندگی، مراقبت‌های پوستی و جلسات درمان می‌تواند روی ماندگاری آن تاثیرگذار باشد و معمولاً تا دو سال نتایج مشخص است.      

جمع‌بندی 

در این مقاله به طور کامل برایتان توضیح دادیم که آر اف بهتر است هایفو؟! در واقع خودتان با توجه به مزایایی که برایتان توضیح داده و کاربردهایی که گفته شد، می‌توانید تصمیم بگیرید که آر اف انجام دهید یا هایفو. هر دو روش می‌تواند برای جوانسازی پوست گزینه مناسبی باشد و شما را به نتیجه خوبی برساند؛ به شرط اینکه به جایی مراجعه کنید که می‌دانید خدمات زیبایی کاملاً با کیفیتی را ارائه می‌دهند که ما کلینیک زیبایی سعادت آباد را برای انجام این کار پیشنهاد کردیم. اگر شما بتوانید با پزشک خود مشورت کنید و یک روش مناسب را انتخاب کنید، قطعاً می‌توانید از هر دو مورد نتیجه خوبی بگیرید. در حقیقت هر دو روش می‌توانند عاملی برای لیفت صورت، از بین بردن چین و چروک‌ها و بهبود کلاژن سازی پوست باشند و یک نتیجه عالی را روی صورت شما رقم بزنند.       

برخی از سوالات متداول 

در این بخش به تعدادی از سوالات متداول شما در مورد آر اف و هایفوتراپی پاسخ داده خواهد شد. 

هزینه هایفو بستگی به چه عواملی دارد؟ 

هزینه هایفو به عوامل مختلفی از جمله آسیب پوستی، ناحیه تحت درمان، تعداد جلسات درمانی و همچنین موقعیت جغرافیایی کلینیک بستگی دارد. به خاطر همین نمی‌توان از قبل یک عدد مشخصی را برای آن بیان کرد. 

آیا مراقبت‌های بعد از هایفوتراپی سخت است؟ 

بعد از اینکه هایوتراپی انجام می‌دهید، خیلی راحت می‌توانید به منزل برگردید و فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید. در نتیجه مراقبت خاص و سختی ندارد و فقط باید مراقب باشید که خیلی با پوستتان تماس نداشته باشید. 

آر اف بهتر است یا هایفو؟ 

در این بخش به طور کامل راجع به این قضیه صحبت کردیم. حال باید خودتان ببینید با توجه به مشکل پوستی که دارید، آر اف برایتان گزینه بهتری است یا باید به سراغ هایفو بروید. 

آیا هایفو یا آر اف دردناک هستند؟ 

هایفو و آر اف ممکن است کمی پوست شما را دچار سوزش کنند که کاملاً هم طبیعی است، زیرا سوزن‌های ریز باعث ایجاد یک خراش سطحی روی پوستتان می‌شوند اما میزان درد یا سوزش آنها چیزی نیست که نتوانید تاب بیاورید.

 

کلینیک سعادت آباد
جهت دریافت مشاوره رایگان و رزرو نوبت
با متخصصی جراحی و زیبایی ما تماس بگیرید.
برای مشاوره با دکتر جراحی زیبایی سعادت آباد کلیک کن.